Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Futókerék patkánynak,30 cm-es?

Futókerék patkánynak,30 cm-es?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyet most látok először és jónak tűnik, de nem tudom, valakinek esetleg van ilyen? Tesztelték már?:)

[link]

Avagy ez jobb lenne?


Jelenleg egy ketrecre szerelt futóka van ( [link] de alig fér bele már. Kb csak sétálni tud benne, ezért szeretnék neki nagyobbat, amibe futkoshat. Melyik legyen szerintetek? Esetleg másfajtát is linkelhettek ha tudtok.



2012. szept. 1. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó, amit linkelték. Az első egy újdonság, az angoloknál már elterjedt, elvileg jobb az állat gerincének, mint a mókuskerék.
2012. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a patkányok nem nagyon szoktak mókuskerekezni, de az a benyomásom, hogy a gyártók alaposan alul méretezik a kereket. Amit patkánynak csincsillának ajánlanak, az a 32 centis kerék, a 20/30 dekás deguimnak épp jó. Kizárt, hogy egy fél kilós patkány, vagy csincsilla beleférjen.

Az aranyhöriknek 25 centis kerék a kényelmes... Szóval a 28 centis kereket nyugodtan húzd ki a listáról. :(

Ha van egy olyan kerékfan, fitnesz patid, amelyik a kicsi kerékbe is bepréseli magát, esetleg csináltathaszt neki egy óriásit, van két magyar gyártó is. Kb. a patkány várható súlya kellene átmérőben. A túl nagy kerékben nem létezik, a 32 centis kereket a 40 grammos pici is megtépi.

Fémkerék:

[link]

Fából is készít valaki egyedi kereket, ezen a höris fórumon megtalálod:

[link]


Illetve a tányéros verzióval azért próbálkozhatsz! Abból lehet jó neki a 32 centis.

2012. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A patkányt lemértem, 25 cm-es lányka + a farka, de szerintem elég neki a 28 cm-es cucc. Főleg hogy még a régi 18 cm-esbe is bepréseli magát és sétál benne. Már csak azt nem tudom hogy a fém lenne jobb vagy a műanyag. Vajon melyik a csendesebb esténként?
2012. szept. 1. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!