Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacomnak tüdőgyulladá...

Tengerimalacomnak tüdőgyulladása van! Tudnátok adni néhány tanácsot?

Figyelt kérdés

Észrevettük, hogy a malackánknak nincs étvágya, ezért gyorsan elvittük ma állatorvoshoz. A doki azt mondta, hogy tüdőgyulladása van, ezért adott neki infúziót és antibiotikumot. Fecsivel szoktam néha adni neki vizet, (nem sokat, mert 500 ml volt az infúzió) és még azt mondta a doki, hogy holnap adhatunk neki Kubut. Vagy legalábbis természetes gyümölcslét.

A malac már 4 éves lesz októberben, a doki azt mondta, hogy fel kell rá készülni, hogy esetleg nem fog meggyógyulni.. De még bármi megtörténhet, ha a gyógyszer elkezd hatni.

Szegény eléggé nyöszörög, nagyon sajnálom, szerintetek még miben tudnék neki segíteni? Van valakinek ebben tapasztalata?



2012. szept. 1. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy olyan orvoshoz kéne vinni, aki szakosodott egzotikus állatokra, a malacok abba a kategóriába tartoznak! Nagyon veszélyes betegség a tüdőgyulladás a malacoknál, sajnos nem sokan élik túl, de nagyon remélem, hogy a te malackád kivétel lesz! Az állatorvosi egyetemre kellene elvinned sürgősen dr. Pazár Péterhez budapesten, nem tudom hova valósi vagy. Antibiotikumos kúrát kéne kapjon, szerintem nem csak egyszer, fontos, hogy egyen, ha nem eszik, akkor vészesen romolhat a helyzet, ilyenkor fecskendővel bele kell erőltetni szegénybe az ételt, mert muszáj, hogy egyen! Ezen kívül szerintem tedd infralámpa alá, fontos, hogy meleg helyen legyen! Ha forgács van alatta, tegyél be neki valami plédet, vagy törölközőt, de figyelj, ha rápisil, ne üljön rajta a nedves rongyon, mert az tovább ronthat. A www.gemon.ro oldalra nézz fel a fórumra, és kérdezz tőlük ott, nagyon gyorsan válaszolnak a profi malactartók, és általában mindig tudnak hasznos tanácsokkal szolgálni! Én is mindig oda írom a kérdéseimet nekik, ha valami adódik! Cebion cseppet (c-vitamin) adj neki, 7-10 napig napi 4-5 cseppet immunerősítőnek, ne a vízbe rakd, hanem csepegtesd rá a kajájára (pl. uborka, alma). Tartsd melegen, szerintem ez most nagyon fontos, és figyelj, hogy egyen! Kívánom, hogy felgyógyuljon, nagyon drukkolok! És kérdezz a fórumon, biztos tudnak hasznosat mondani, ha az állatorvosod nem ért nagyon a malacokhoz!
2012. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, de szegény sajnos elpusztult...:(

Az orvos még arra tippelt, hogy szerinte nem csak a tüdővel van a baj, hanem szövetszaporulattal is bajlódik. Szegénynek a hátsó lábai sem működtek természetesen, és ez a kereskedő hibája. Szegény malacot befedezte az apja vagy a testvére, úgy hoztuk el, hogy ezt nem is tudtuk. De aztán szült, és egy kölyke maradt életben. Akkor még csak 5-6 hónapos volt. A kereskedő nagyon hanyagul tartotta a malackáit. Nagyon meg kell gondolni, hogy kitől veszel állatot...

Sőt, talán nem is biztos, hogy 2 hónaposan hoztuk el... Mert már akkor jó nagy malac volt.

Viszont ha azt nézzük, hogy milyen körülmények közül vettük, akkor azt mondom, hogy szép kort élt meg.

2012. szept. 3. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!