Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyusziknál az egymás iránt...

Nyusziknál az egymás iránt érzett szimpátia függ valamitől?

Figyelt kérdés

:))

Pl hasonló szín, kor, ellenkező nem, vagy ilyesmik...

Mert van egy nyuszkóm, aki mellé régebben hoztam egy másikat, de nagyon megverte szegényt, pedig fokozatosan raktam őket egyre közelebb, eleinte összebújva ücsörögtek is, később lett a balhé. Próbálkozhatok szerintetek egy újabb baráttal (de másfajta nyuszival), vagy hagyjam az egészet? Nem tudom, hogy a nyuszim alapból ilyen mufurc a többi nyuszival/állattal, vagy csak azzal az eggyel volt baja. :)



2012. szept. 2. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyulakhoz nem értek, de szerintem az ellenkező nem az elég nagy motíváló tényező:D:D
2012. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nőstény, és nincs ivartalanítva. :))) (Persze még lehet, ha neki jobb lesz.) Még nem voltak kicsinyei sem.
2012. szept. 2. 13:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ellentétes neműek ivartalanítva is jól kijönnek, az azonos neműek ivartalanítva se nagyon, de ivarosan szinte alig. A lány nyulak nagyon territoriálisak, nem tűrik el a "betolakodót". Nagy területen megvannak, de egy kis ketrecbe nehezen fogod összeszoktatni őket.
2012. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor valószínűleg a másik, új nyuszi bak lehetett (ezt nem tudták pontosan megállapítani), és ezért nem tűrte az én nyuszim.
2012. szept. 2. 15:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagyis pont, hogy nőstény, bocs. :))
2012. szept. 2. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:
A bakot sem tűri minden esetben sokáig a saját területén, nálam is szépen összeszoktak, de mikor nagyobbak lettek a nőstény verte szerencsétlen bakot, még akkor is mikor már külön ketrecbe voltak, és csak néha találkoztak pl az udvaron. A nyuszi természetétől is függ valamennyire mert nálam pl két bak lakik együtt, mindkettő ivaros és nem veszekedtek még soha, pedig elvileg bakokat nem is lehet együtt tartani. Szerintem egyébként ne vegyél neki társat, nem igényli, és teljesen kiszámíthatatlan hogy kijön-e vele vagy nem. Lehet hogy sosem szoknak össze, és vehetsz mindenből még egyet, vagy össze se engedheted őket, ami egyébként nagyon rossz, mivel akkor kiengedni is csak külön lehet, dupla annyi időt kell rászánni.
2012. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik lány nyuszim szült és neki a kicsinyeit amikor már nagyobbak lettek kiengedtem meg az anyjukat és persze az anyjuk testvérét aki lány. Az anyanyuszinak a tesója folyton lökdöste a feneküket és nagyon utálta ha a ketrece közelébe oda ment valamelyik is, a kicsikből van még 2 és ahogy nőnek és persze figyelek rájuk már kezdenek összeszokni és múltkor már együtt feküttek! Szóval lehet hogy ez kortól függ!
2012. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!