Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet rávenni egy 12...

Hogy lehet rávenni egy 12 évest hogy törődjön az állatával?

Figyelt kérdés

Már annyit járattam a számat emiatt, de mintha fel sem fogná, hogy annak az állatnak enni, inni kell adni minden nap. És takarítani... 3 hete bűzölgött már a terrárium a szobájában. Azt mondta is hogy büdös de eszébe nem jutna kitakarítani.

Mégis miért ilyen? Szereti az állatokat állítólag. A hörcsögét is aranyosnak tartja, az barátságos, nem harap, kézhez szokott. Mégse néz rá egész nap. Lehet tenni valamit hogy ez megváltozzon?


2012. szept. 4. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ilyen voltam.Nagyon szégyelem magam miatta!Anyának kellet törődnie a sok állatommal.Aztán egyik nap észrevettem hogy a pici Borzas, a tengerimalacom elpusztult.Folyton sírtam mert, bár jó pár hónapja nálunk volt, meg sem ismertem a személyiségét!Azóta is bánom!Mostmár foglalkozom a többivel.Fájdalmas lecke volt, de egy életre megtanultam!
2012. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos ugyan ez történik az egyik barátnőmmel is! Csak ő halakat "tart". Nagy halakat kis, zsúfolt helyen. Büdös is, és rossz nézni azt a nyomorult aranyhalat 13 literben. ( Mikor neki 100 l körül kellene..) szűrés sincsen. -.- Nem lehet rá beszélni, azt mondja,hogy neki van igaza...

2012. szept. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

El kell kobozni. Felnőtt esetében rendőrrel is lehet koboztatni, ugyanis ez állatkínzás, gyerektől praktikus családon belül kupaktanáccsal elrendelni a kobzást...

Ha egy ideje már te eteted, itatod az állatot, akkor takarítsd is ki, és vidd át a saját szobádba, és esetleg hirdesd is meg, hogy eladó...

Ha a tesód vevő lenne a saját állatára, csak úgy add vissza, ha ledolgozza, amit eddig te csináltál meg helyette, de kamatostul (+ állatvédelmi bírság)...

Pontos munkaórában, mosogatás, bevásárlás, szobatakarítás számban egyezkedjetek.

A kamaszokhoz az alku a kulcsszó.

2012. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha így bánik az állatokkal akkor nem szereti őket. Az lesz a legjobb ha ráveszed, hogy adja el, vagy ajándékozza el őket. Ő sem akar velük foglalkozni, és ez az állatoknak sem tesz jót.
2012. szept. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az elkobzos tenyleg bejohet.. Szerintem ha nincs otthon, siman fogd a hori cuccat es vidd at a szobadba.. Ha tenyleg szereti az alatokat, es kell neki a hori, akkor meg fog dolgozni erte :) nekem teknoseim voltak ilyen idosen (most is megvannak) en se soat foglalkoztam veluk, neha megetettem oket, de ki nem takaritottam oket, aztan nyu megfenyegetett, h elengedi oket a toba a parkben, azota mindig kitakaritom oket, meg gyujtottem is ra hogy vehessek nkik cuccokat a zsebpenzembol, saurot meg uj terrariumot :)
2012. szept. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!