Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilla ketrecét a lakás...

A csincsilla ketrecét a lakás melyik részén érdemes elhelyezni?

Figyelt kérdés
Fel vagyok rá készülve, hogy nagy ketrec kell! Külön szobára gondoltam, de nekünk sajna nincs használatlan szobánk.

2012. szept. 4. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem régen volt csincsillám és az én szobámban volt.Szerintem olyan helyre tedd ami nem túl elhagyatott de nem túl zajos.Pl.a nappaliba nem ajánlom,mert én úgy tudom h a tv nem tesz jot neki,ezen kívül ha vendégek jönnek esetleg tulságosan megilyedhet.Szerintem leginkább a hálószoba vagy más nyugisabb szobába tedd ahol azért általában társasága is van.Később, amikor már megszokott téged ki is engedhatad,de persze felügyelettel.Az enyém gyakran volt kinn és kajával rávettem, hogy hívásra jöjjön.Sok szerencsét :)
2012. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan helyet keress, ahol nem éri közvetlen napsugárzás vagy huzat, de a helyiség jól szellőztethető. ABlak közelébe semmi esetre se!
2012. szept. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olyan szobában legyen, ahol nem alszik senki, vagy az illető jó alvó, mert a csincsilla éjszakai állat. Akár az előtérben is lehet, ha van elég hely, mert a csincsillákat nem zavarja az emberek jövés-menése. Ha lehet válogatni, akkor hűvösebb szobába rakd, mert 28-30 fok kölött könnyen hőgutát kap. Ilyenkor hűteni kell a ketrecét, (jégakkut odakötözni a ketrec mellé, felé, vagy a ketrecbe) de az is segít, ha alapból nem sokszor van 30 fok fölött a hőmérséklet. Nagyon alacsony se legyen, mert könnyen ki is hűlnek.

Oda semmiképpen nem mehet, ahol hangosan szoktak zenét hallgatni. A hangos zajok zavarják őket, persze az ilyen alkalmi dolgokhoz, mint a porszívózás, nyomtatás, hozzá lehet szokni.

Fontos, hogy ne legyen se huzatos, se fülledt, bezárt levegőjű szobába. Az előbbinél könnyen megfáznak, ami rágcsálóknál sokszor halálos! Ablakhoz, ajtóhoz sem ideális tenni.

A nagy ketrecre tényleg készülj rá, minimum egy 100x50x100 cm lenne az ideális, de 80x50x80 cm-ben is lehet tartani, ha annyira nagyon nincs hely. (hosszúság x mélység x magasság) Ennél kisebbet ne vegyél, csak nagyobbat! A csincsillák akár egy szoba méretű ketrecet (vagy egy külön csincsilla-szobát) is kitűnően kihasználnak.

2012. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!