Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most akkor naponta adjak...

Most akkor naponta adjak kevés tápot a hörcsögömnek, vagy egyszer sokat?

Figyelt kérdés

Mindenki azt írja, hogy napi egy evőkanállal szokott a malacnak adni. nekem hörim van, és a kajájára az van írva, h naponta 1 evőkanál+széna. Minden nap kapnak vagy gyümölcsöt vagy zöldséget. Azt szoktam, hogy kéthentete takarítom őket, mert abszolút tiszták, csak a pisilőhelyét szoktam naponta.

És akkor adok nekik vagy 5-6 evőkanállal, beviszi a csőbe és néha eszik belőle. talán naponta kéne egy háromnegyed evőkanállal vagy így is jó? :/


Köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 6. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap keveset kell adni neki, az nem jó ha egyszerre adsz, mert akkor elsőre kieszi belőle a kedvenceit, a többit elrakja, de azokra is szüksége lenne a szervezetének. Viszont azt csak később eszi meg, ha nincs más.
2012. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Naponta kb 10-15 grammot adok az enyémnek tápból. Ez van írva a dobozra. + valamilyen zöldség vagy gyümölcs. Néha kaphatnak sajtot, tejfölt is pl.
2012. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a táp. Ha olyan mint a nyúltáp, azaz sok tök egyforma rudacska (minden be van keverve és összesajtolva) akkor adhatsz neki egyszerre többet is. A hörcsög nem zabálja túl magát, inkább tartalékol.

Ha viszont magkeveréket adsz, vagy a táp többféle színes bigyóból van, akkor azok nem egyforma táplálékok és úgy jársz, ahogy előttem írták, hogy kicsemegézi a legfinomabbat az állat, és lehet, hogy valamelyik vitaminból vagy ásványi anyagból így nem kap a szervezete.

2012. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm a válaszokat! még várok. :)
2012. szept. 6. 15:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Én tápos és magkeverékes eledelt adok neki naponta egy kis marékkal:)
2012. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!