Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A már meglévő lány malacomhoz...

A már meglévő lány malacomhoz vettem még egy lány malacot, de kiderült, hogy az otthoni valójában fiú. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az első gondolatom persze a fiú malac ivartalanítása volt. Bár a kan már ivarérett (hiszen megállás nélkül udvarol) még egyáltalán nem nagy, amennyire meg tudtam mérni 300g a súlya, és úgy hallottam, hogy legalább 600g-osnak kellene lennie a biztonságos műtéthez.

Ha meg akarom várni, míg megnő akkor máris itt a következő probléma: Hogyan kellene úgy távol tartani a nősténytől, hogy közben mégse kelljen külön helyre zárnom őket, elvégre azért vettem a nőstényt, hogy legyen az elsőnek társa.

És ekkor jött a harmadik gond: Hogyan lehet úgy egymás mellett, mégis elválasztva tartani őket, hogy a hím ne durrogjon a nősténynek egyfolytában. Hajnali 1-2 között jön rá a hoppáré, és megállás nélkül udvarol, ami mellett aludni nem éppen kellemes.


Visszavinni a lány malacot nem akarom, mert bár csak két napja van nálunk, nagyon megszerettem, pedig lehet ez volna anyagi szempontból (gondolok itt az ivartalanításra, és az új, elválaszthatós ketrec beszerzésére) a legjobb. Meg őszintén szólva sajnálom a fiút ilyen műtétnek alávetni.



2012. szept. 7. 08:48
 1/4 Antimod ***** válasza:

Szép kis helyzet, sajnos a fiatal malacoknál gyakran elvétik a nem megállapítását. Tapasztalat. :)

Nem tudok mást javasolni, mint azt, hogy különítsd el a kettőt két ketrecben, és azokat helyezd egymás mellé néhány centi távolságra. Így úgy-ahogy együtt vannak, mégis külön. Az éjszaka más tészta, először próbálj meg a két ketrec közé egy falapot vagy papírt tenni, hogy ne lássák egymást, ha ez nem oldja meg a helyzetet, kénytelen vagy éjszakára eltenni őket egymás mellől.

Bár amúgy sem ajánlott malaccal egy helyiségben aludni, gyakran fent vannak éjszaka, és akkor jön rájuk a lakberendezés. Ez ellen nem tehetsz semmit.

2012. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Amíg egyedül volt a hím, ha rendezkedett is, arra nem keltünk fel sosem, mert volt már több hörcsögünk is, és náluk megszoktuk a forgács zizegést. De azért a durrogás ennél jócskán nagyobb zaj. :)
2012. szept. 7. 10:05
 3/4 anonim válasza:
Szia én is így jártam a kereskedésbe a nő azt mondta hogy mindkét malacka fiú aztán 1 fél hónap múlva gyanús lett hogy az egyiknek nő a pocija :D Aztán ugye született 4 malacka 3 lány 1 fiú,és mi úgy oldottuk meg hogy ne legyen egyedül egyik sem...hogy a fiút betettük a másik fiú mellé a lányt a másik lány mellé(külön ketrecbe) ,a maradék 2 malacot pedig elajándékoztuk.Csak nálunk meg az a gond hogy udvarolnának is a fiúk meg állandóan csattogtatják a fogaikat hogy ki legyen a "főnök" közölük.(meg állandóan szaladgálnak körbe-körbe a terráriumba) :D
2012. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az udvarlás csak 2-3 hetente lesz ilyen hangos, mikor termékeny a lánymalac (valószínű most is éppen az).

De mindenképpen külön kellene tartani őket, elválasztott ketrecben, vagy két egymás mellettiben.

Egyszer én is kerültem olyan helyzetbe, hogy egy fél évig nálam volt egy fiú malac, mert az ismerősöm külföldön dolgozott. Nekem akkor 2 lánymalacom volt. Úgy oldottam meg, hogy figyeltem a lánymalacokat, és azt a lányt külön tettem, amelyiknél közelgett az ovuláció. Volt amikor éppen hárman voltak, volt amikor egy fiú-egy lány vagy két lány volt együtt, a harmadik malac külön.

Ha te is figyelsz, akkor a biztonságos napokon összeteheted őket.


#3-nak

Két fiút nem szabad úgy együtt tartani, hogy a közelben (a szobában) lány malac van! Akár az egyik malac halálával is végződhet a két fiú vitája!

2012. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!