Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A deguk már 10 napja nálam...

A deguk már 10 napja nálam vannak, de még mindig tart a dominancia harc. Hogy telik nekik ennyi időbe?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, 2-3 nap szokott lenni. Nem fajult el a harcolás, csicseregnek egymásnak, és egyértelműen látszik, melyik a domináns, (mindig rámászik a másikra) mégis minden nap bunyóznak. Miért?

2012. szept. 7. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Napi 10 kilométert le kéne teperniük a mókuskerékben, és ehhez ha kölykök, 20 centis, ha nagydeguk 32 centis mókuskerékre van szükségük. Illetve 70*70*50 centis, vagy nagyobb ketrecre.

Ha nincs más sportra lehetőségük bunyózni fognak.

Az ilvedegu.hu-n segítünk ketrecet építeni, illetve kereket beszerezni.

Illetve a tápjukat ellenőrizd. Ha kevés fűfélét esznek, magas a vércukruk a táptól, akkor is agresszívek lesznek.


Szóval sok sport, és fitness menü.

2012. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 kicsi degu. A ketrec, mókuskerék mérete ekkora. Fűféléket tegnap kezdtek el enni igazán, addig alig kértek, ennek ellenére még ma is ment a bunyó!
2012. szept. 8. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Néha engedd ki őket egy olyan helyen, ahol felügyelet mellett futkorászhatnak egy fél órát. Nem minden degu egyforma. Nekem pl. két degum akár naponta is igényli a futtatást, a másik csapatnak, ha nyitva hagyom a ketrecet akkor sem jönnek ki. Fűfélét (legjobb, ha szárítva: szénát) rendszeresen adj nekik, az a magnál is fontosabb.
2012. szept. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kétszer már engedtem ki, de kocogtatták a fogukat, meg az egyik mindenáron ki akarta rágni a karton dobozokat, amivel elkerítettem őket.

Szénát eddig annyira nem ettek. Csak most ettek meg egy negyed órája egy hatalmas maréknyit, mert a tenyeremből adtam oda nekik. De egyébként se az alomból, se a szénatartóból nem eszik meg.

2012. szept. 8. 19:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy magas a vércukruk attól feszültek!

Váltsál szénát és tápot!

Azt hiszem nagyon ügyes voltál, hogy kezdő létedre észre vetted a viselkedésükön, hogy baj van. Sokan leszűrik a tartáshibás deguról, hogy nekik egy bolond jutott, és nem segítenek csórin.

Naponta 2x kínáld őket szénával, 3-4 félét váltogatva, és csak fél, 1 órával a szénázás után kapjanak tápot.

Az viszont jó lenne, ha valamelyik nem-szénázós degutáp lenne: Verselle Laga Chinchilla Complete, ha nagyon nem szeretik, akkor esetleg a Pro. De a Complete etetéssel érnek meg rekord életkort. A 3-6 év helyett 8-10 évet.

Az ára meg bejön a megspórolt állatorvosi számlán...

2012. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!