Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy hörcsögöknek...

Találtam egy hörcsögöknek való jutalomfalat receptet, szerintetek ha megcsinálom ezt megeheti?

Figyelt kérdés

Almás:


Hozzávalók:

- 1 alma

- tojás(sárgája is,fehérje is)

- ízlés szerinti adag szezámmag

- darált keksz

- apróra tört tojáshéj

- 2teáskanálnyi búzakorpa



Elkészítés:

Az almát meghámozzuk és lereszeljük,minél kisebbre. Beleöntünk egy kicsi(kb. 1teáskanálnyi)felvert tojást. Teszünk hozzá daráltkekszet, hogy az alma levét felszívja. Annyit kell hozzá tenni, hogy ne legyen se száraz, se túl nedves. Aztán hozzáadjuk a búzakorpát és a szezámmagot. Összekeverjük és kb. 10percet állni hagyjuk(összeérnek az ízek).

Aztán kiskanállal tetszés szerinti méretre szaggatjuk. A tetejét még bekenjük tojással.

Betesszük az előmelegített sütőbe, korong alakúra lapítjuk és kb. 150fokon 15-20percig sütjük.


(Még egy kis mézet is tehetünk hozzá, az teljesen megbolondítja az ízét!)



2012. szept. 9. 13:54
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és még arra gondoltam hogy keksz helyett lisztet használnék... mert hát a kekszben ki tudja mi lehet...
2012. szept. 9. 13:59
 2/8 anonim ***** válasza:

igen, megeheti.

De úgy csináld, ahogyan le van írva!

Sima háztartási kekszet használj, ne lisztet!!

Háztartási kekszet imádják a hörik, az enyéim mindig szoktak kapni!

2012. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez jó, megeheti, a darált keksz az háztartási keksz, azt használj.
2012. szept. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megeheti.


De én is találtam egy receptet:

Hozzávalók:


- 1 alma


- 4 evőkanál zabpehely


- 3 evőkanál liszt


- 1 evőkanál napraforgómag (szotyi)



Elkészítés:


Az almát apróra reszeljük. Hozzáadjuk a lisztet és a zabpelyhet, és a napraforgómagvaka, amik már megvannak törve, s az egészet jó alaposan összegyúrjuk.


A tésztát ujjnyi vastagságúra nyújtjuk (a tészta hajlamos a letapadásra, így kicsit ügyeskedni kell), formákkal kiszaggatjuk


Sütőpapírra téve, előmelegített sütőben 150°C-on kb. 45 percig sütjük, amíg szép barna lesz.



Tárolás:


Akár nyitott edényben is tárolható. Ha kiszárad, akkor a fogakat is koptatja.


Nagyon tetszik, el fogom készíteni. Remélem segítettem. :)

2012. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Liszttel csináltam mert csak most ültem megint géphez de így is evett belőle, szóval szerintem nem lehet olyan rémes.
2012. szept. 9. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellet volna lisztet tenni bele, mert nem véletlenül volt háztartási keksszel írva a recept is. Lehet, hogy megette, holnap meg elpusztulva találod! Ne csinálj ilyet! Mi lenne, ha én is így csinálnék dobostortát? Ha más alapanyagokat tennék bele helyette?! Ehetetlen lenne...
2012. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
most nem azért de az én hörcsögöm, azzal etetem amivel akarom. Képzeld, 3 napja minden nap kap belőle egy kicsit, már majdnem el is fogyott az egész de hihetetlen módon semmi baja nem lett.... Nem hiszem hogy adtam okot a rosszindulatúságodra... ha valaki valamit nem tud, akkor NORMÁLISAN is el lehet magyarázni nem kell egyből bunkózni...
2012. szept. 13. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a kérdezővel vagyok.


De amúgy írhatsz kedves kérdező egy privit, szívesen beszélgetnék veled a hörcsögökről :)

2012. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!