Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megmondaná valaki, hogy az...

Megmondaná valaki, hogy az alábbi videóban _pontosan_ milyen fajta törpenyúl van? (link a részletekben)


2012. szept. 10. 12:37
 1/7 Platypus ***** válasza:
Meg merem kockáztatni, hogy házinyúl keverék. A fülei nagyon nagyok. Ha mégis fajtatiszta törpenyúl, akkor lehet az oroszlánfejű rövid szőrű változata. Két oroszlánfejűtől születik néha ilyen utód is, csak nem túl közismert dolog. A színét kék vidrának hívják.
2012. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keverék, az oroszlán szőrűektől született rövidszőrűnek szerintem ennél rövidebb a szőre, de nem vagyok benne teljesen biztos
2012. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nahát, tényleg ennyire ritka ez? akkor lehet nem lesz pont ugyna ilyenem.. :)


másik kérdés:

ők is törpenyulak?

[link]


Köszi az eddigi válaszokat!

2012. szept. 10. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ők törpenyulak. Kis pici a fülük, nem olyan nagy, mint egy házinyúlnak.
2012. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nemtudom, nem biztos, kölyök házi nyuszik is lehetnek mondjuk olyan színű házit mint a bal oldali még nem láttam. Egyébként nem minden törpének van picike füle.
2012. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

Azért a fajtatiszta törpenyulaknak kisebb a füle mint a házinyulaknak, kivéve a kosorrút.


Szerintem a két nyúl is valami hasonló eset, mint a legelső. Nagyjából törpének néznek ki, de semmi jellegzetes nincs bennük.


De már kezdem sejteni, milyen nyulat szeretnél. Legyen rövid szőrű, álló fülű és szélsőségektől mentes, stimmel? Ha szereted a kisebb fület is, akkor holland törpe tenyésztőt keress, és "hamis törpét" kérj. Ha átlagos fület szeretnél, akkor oroszlánfejű tenyésztőt keress, és olyat kérj, amelyik nem kapott a sörény génből. Ennek a két fajtának sajátos a genetikája, mindkettőben vannak olyan egyedek, amik hasonlítanak a te elvárásodra. De a tipikus bolti keverék törpenyulak között is sok az ilyen, csak azoknál sose lehet tudni, mekkorára nőnek és hogy nem lesznek-e betegesek.

2012. szept. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Üdv Platypus, nagyon jól látod a helyzetet. :)

Pont olyat szeretnék, mint amit most körülírtál. Nagyon köszönöm. :)

2012. szept. 11. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!