Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacról tudnátok írni...

Tengerimalacról tudnátok írni 1-2 fontos dolgot?

Figyelt kérdés
Például a tartásáról, etetés itatás, mi kell a ketrecébe stb... Csak azért kérdezem mert nem túl sok tengerimalacos oldalt találtam. Persze volt 1-2 hasznos oldal, mind elolvastam nagyon jók a leírások. De ti már gondolom tartottatok tengerimalacot és így jobban feltudtok ezügyben világosítani. =)

2012. szept. 11. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt van két oldalban rövided, amit a tartásról tudni kell.

[link]


De a gemon.ro és a malacok.hu oldalon tényleg mindent megtalálsz.

A gemon.ro-n van fórumoldal is, ahol rengeteg malactartótól kérdezhetsz bármit.

2012. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gemon.ro a legjobb,ott minden megvan! Legfontosabbak: vize és szénája mindig legyen! Napi 2x kevés zöldség és táp! Nem magok,hanem táp! Ketrece legyen,legalább 80x50 cm-es, legjobb a 100x50-es és 2 azonos nemű malacot szerezz be,mert társigényesek! Mindig azonos időben etess, fő táplálék a széna, K betűvel kezdődő zöldséget nem szabad adni, uborkát csak ritkán és 1 karikát,mert puffaszt, minden ételt moss meg és hámozz meg nekik és nem szabad,hogy vizesek legyenek!
2012. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még az lenne a kérdésem, hogyha megvan a 2 malackám, és berakom a helyüre az 1. nap a ketrecbe, akkor mit csináljak? Hagyjam őket pár napig, hogy szokják a helyüket? Ha hagyjam akkor mennyi ideig pontosan?
2012. szept. 11. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, néhány napig nem kell kivenni és "zaklatni" őket. Ez idő alatt lehet beszélni hozzájuk, megpróbálni kézből etetni őket. Kb 1-2 hét után lehet kivenni a ketrecből.
2012. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én "zaklattam" az első naptól kezdve, kajával és finomságokkal etettem a tenyeremből. Azt olvastam valahol, hogy eleinte pánikolnának, ha hirtelen a biztonságos ketrecükbe egy idegen kéz nyúl. Nálam az uborka szaga jobban vonzhatta őket, mint a félelem, ugyanis hamar elvitték a tenyeremből azt a bizonyos uborkát. Még vissza is jöttek megnézni, hogy van-e több :)

A beszéd viszont nálam nem jött be! Hiába halkan suttogok hozzájuk, vagy normál hangerővel beszélek, mindig megijednek tőle.

Én inkább szelídítéshez azt javasolnám, ha a hasán keresztül próbálnád megfogni, nem a suttogással. Sokkal jobban hat. Kivenni viszont ne vedd ki a ketrecből, legfeljebb 1 hét múlva, ha már megszokta a környezetét!

2012. szept. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!