Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Japán táncoló egér tartása?

Japán táncoló egér tartása?

Figyelt kérdés
Ma láttam a boltban ilyen egereket és nagyon tetszenek.Akinek van ilyen egere leírná,hogy hogyan tartja,mit ad neki enni és minden fontos infót?Néztem honlapokat,de vannak olyanok,amikben mást írnak,mint máshol és mielőtt megvenném mégis csak meg kéne tudni,hogy hogyan kell tartani(helyesen) meg ilyenek

2012. szept. 11. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont ugyanígy jártam.bementem a boltba és láttam ezeket a kis cuki pörgő-forgó egérgyerekeket. Rögtön vettem is egyet.Mikor hazahoztam nagyon jól összebarátkoztunk.Nagyon megszerettem.Csak, hogy az egér az egér....A szaga elviselhetetlen ha forgács van alatta.Utána jött a csutkaalom, de akkor se lett jobb... :/ nem is beszélve a zajról amit éjszaka csap(nak) Mert később rájöttem, hogy társas lények így vennem kellett még egyet.Mert ugye így még nem volt elég büdös szerencsétlen állat... :D Így átkerültek hálóból az előtérbe és takaríthatom őket mindene harmadnap... :/ Nem kis pénz mert a csutkaalom nem valami olcsó dolog.Hiába van hatalmas terrájuk.Amúgy hörcsögkaját kapnak. :)
2012. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MRC31 ***** válasza:
100%
Nekünk voltak ilyen állatkáink. Tartása hasonló mint a hörcsögé, tehát legalább hetente egyszer almot cserélni, de inkább kétszer az illemhelyet. Eledele tartalmazzon gyümölcsöt is, ne csak száraz, olajos magvakat. Érdemes valami kis kuckót tákolni neki ahol aludhat illetve ha kreatív vagy, én pl. a hörcsögeimnek - mert voltak olyanok is - építettem labirintust és imádták, hihetetlen tanulékonyságot mutatva. Amúgy egy üreges fakéreg is megteszi, csak tudjon elbújni. Mivel rendszeresen forognak "táncolnak" érdemes nem telezsúfolni a teret számukra. 1-2 évig élnek.
2012. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MRC31 ***** válasza:
65%
Igen, szagosabbak mint a hörcsög meg tengerimalac, ezért ha tudsz érdemes beszerezni fűrészport, az jobban felszívja a nedvességet. Asztalosüzemek, fafeldolgozók szoktak is árulni forgácsot és fűrészport is, ráadásul messze olcsóbban mint díszállatosnál. Tudom mert dolgoztam a szakmában és 1 nagy zsák forgács 250 Ft, a fűrészpor meg 500-ba került. :)
2012. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
csak az a gond, hogy a fűrészport felszívják és légúti megbetegedést okoz nekik.....
2012. szept. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Majd még eldöntöm,de nem hiszem,hogy anya engedné,ha ennyire büdös
2012. szept. 11. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!