Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egy házinyulat szabadon...

Ha egy házinyulat szabadon enged valaki az túléli?

Figyelt kérdés
Persze nem a városban hanem a határban..mezőkön. Nem szeretném olyan gazdának adni aki levágja vagy csak szaporításra tartja. Nagyon rossz nyuszi, nagy állatbarát vagyok, türelmes de én sem bírok vele. Az az élet lenne normális neki egy mezőn. Van esély rá hogy túléli?
2012. szept. 12. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, elpusztul, ez egyébként állandó téma húsvétkor is hogy egy csomóan szabadon engedik a nyuszit, mert az mennyivel jobb. Hát nem jobb. Szerintem hirdesd meg neten, hogy ingyen elvihető, de csak kedvencnek, esetleg leírhatnád pontosan miben nyilvánul meg hogy rossz? Lehet hogy tudnék, vagy ha én nem is, valaki más itt segíteni, de semmiképpen se engedd el.
2012. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem értem, miért nem élné túl? Az ösztönök is benne vannak, mégis csak egy nyúl. Nem értem miért ne maradna életben..?
2012. szept. 12. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyen hirdesd meg, ahol biztosan kedvencként tartanák őt, ha mindenképp meg akarsz válni tőle. Bár én soha nem tudnék megválni egy állatkámtól se akármilyen rossz is lenne.

Lehet, a rodentologia.hu oldalon meghirdetheted, oda csupa állatbarát jár, biztos jó kezekbe kerülne. Vagy pedig ha van valami megbízható jó ismerősöd, felajánlhatnád neki.

SEMMI ESETRE SE ENGEDD SZABADON, BIZTOS HOGY NEM ÉLNÉ TÚL!

2012. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Mert már rég domesztikálták (Oryctolagus cuniculus var. domestica). Nem véletlen házinyúl a neve. Ez nem ugyanaz a nyúl mint amelyik vadon született. Arról már nem is beszélve, hogy ha nem vad rejtőszíne van, akkor a ragadózóknak is egyből feltűnik...


Mellesleg a házinyúl nem a mezei, hanem az ÜREGI nyúl domesztikált változata, tehát még csak nem is a mezőn él. Lehet szereted az állatokat, de nem olvastál eléggé utána a nyuladnak. Nem lehet, hogy a problémák is ebből adódnak?


Ha már meg akarsz szabadulni tőle, akkor inkább ajándékozd oda valakinek aki örül neki, megbecsüli, törődik vele. Szerezz örömet valakinek!

2012. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne engedd szabadon. A házinyúl az üregi nyúl leszármazottja és nagy családokban él. A többi nyúl nem fogja befogadni, hanem megtámadják, mint betolakodót és társak meg búvóhely nélkül nagyon hamar elpusztul.


Hidd el, még ha levágják is jobb annál a halálnál, ami a szabadban várna rá. Lehet, hogy élelmet se találna. Az emberek hajlamosak azt hinni, hogy "hú de jó az állatoknak szabadon", de ez a háziasított állatokkal nem így van. Ők nem tudnak boldogulni.

2012. szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!