Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha szeretnék egy...

Mit tegyek ha szeretnék egy hörcsögöt de anyukám nem engedi meg mert szerinte büdös?

Figyelt kérdés

Anyukámat 2 hete próbálom rávenni hogy had kapjak egy hörcsögöt. Tetszik neki a hörcsög de azt mondja hogy büdös.

Meg azt is mondja kifogásként hogy már van papagájom meg halam.

De a halakat már el szeretném adni.

Segítsetek!

Köszönöm!


2012. szept. 12. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség... akkor büdös ha nincs sokáig tisztába téve, de akkor minden állat büdös ennyi erővel. Ha rendszeresen és gyakran rendbe teszed, akkor nem lesz szaga.


Egyébként ha van hely, akkor simán megférne a többi állat mellett... Nekem is mindig 3 állatom volt (papagáj, csincsilla + degu és 2 afrikai óriáscsiga, de utóbbiak már eltávoztak sajnos :/) pedig panelban lakunk.


Szerintem ha látja, hogy a többiről is gondoskodsz, akkor engedékenyebb lesz. Ígérd meg neki, hogy mindig tiszta lesz és akkor nem lesz baj =D

2012. szept. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ha 2 hetente takarítod, akkor nem büdös. Nekem is van 7 hörim, bár csak havonta takarítom, mert nagy akváriumban vannak. De ha nem szeretnéd, hogy büdös legyen, akkor kb 2-2,5 hetente takarítsd.

Ha most lesz először hörid, akkor Dzsungáriai törpehörit vegyél, mert kevesebb vele a "gond", mint az aranyhörcsöggel. (Pl. kevesebbet piszkol, ha akváriumba teszed akkor nem tud kimászni, mivel kisebb mint az aranyhörcsög, meg kevesebbet eszik.)

Remélem tudtam segíteni, és ha még kell 1-2 információ, nyugodtan írj! :)

2012. szept. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ja, és ha boltból veszitek, akkor fiút vegyél, mert ha össze van rakva a fiú és a lány, akkor lehet, hogy a lány terhes lehet. De ha tenyészettől veszed, akkor vehetsz lányt is. Vagy ahogy gondolod.

2. válaszoló voltam. :)

2012. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem megengedte. Sokat beszélj róla, mondj róla jó dolgokat. ha már nagyobb vagy te magad is elintézheted, és ő majd nem tud ellene semmit!;) xD
2012. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
vagyis izéé rosszul olvastam. ha tetszik neki, mondd el, hogy majd te takarítod. és azt is, hogy majd meglátja. és rájön hogy nem is büdi.
2012. szept. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs szaguk én nekem se engedték meg h malacom azaz tengerimalacom legyen mert budös és végül megkaptam de semmi szaga nincs
2012. szept. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha rendszeresen van takarítva, akkor tényleg nincs szaga. Mivel a hörcsögök többsége rendszeresen egy helyre pisil, ha a pisis forgácsot minden nap, vagy 2 naponta kiszeded, akkor meg pláne nincs. Mondjuk az enyém (kis dög, imádom:D)a ketrec emeletére is szokott időnként, azt egy nedves papírzsepivel letörlöm, és kész. A többi részét a a forgácsnak én kb. két hetente szoktam cserélni, még senki nem panaszkodott, hogy büdös lenne a szobámban:).
2012. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Továbbra is várom a válaszokat.

:)

2012. szept. 13. 14:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a dzsungijaimat (2 terráriumban, 1 ketrecben) havonta szoktam takarítani, a pisisarkot pedig nem tudom, mert mindig máshová pisilnek. Ez egyéntől függő. Amúgy nem büdösek. Én 3 évig könyörögtem, hogy legyenek, utána meg anya akkor vette meg őket, mikor lovastáborban voltam. Most meg már babusgatja őket, meg: "Ne vedd már ki a kezemből, most én simogatom.", néha még enni is ad nekik, mivel hétköznap hamarabb kel, mint én. És mindig megkérdezem, hogy "Anya! Büdösek?!", ő meg mondja, hogy "Dehogyis!". Szóval, most már lassan nem is én szeretgetem őket, hanem anya. :P De a macseknál is ugyanígy volt. Azt mondta, hogy nem hozunk macskát, mert sok betegséget terjeszt (udvaron tartjuk), most meg éjszaka, mikor kimegy virágot locsolni, és egy óra múlva bejön, ha megkérdezem, hogy mit csinált eddig kint, akkor mondja, hogy "Hát simogattam a cicát.". Szóval ha lesz egy hörid, egy idő után anyukád is bele fog szeretni. ;)
2012. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a családodból taláj egy személyt akit megfüzöl pl.: nagymama keresztszűlő és vedd rá hogy vegyen neked és ha aztmondja h vesz akkor majd a szüleid is meg győzi helyeted :) Nállam ez ugyan így volt :)))
2012. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!