Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor lesz "igazi" a tengerima...

Mikor lesz "igazi" a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Vasárnap vettem, egy embertől, és ő mondta hogy náluk nem igazán volt szelídítve, csak etették és kész :S Hazahoztam, beleraktam a ládikójába, és egy félóráig körbe-körbe rohangált :( azóta, mindennap kiveszem, simogatom, törődök vele. De nem nagyon eszik, csak akkor ha simogatom, ugye erre nem mindig van időm, suli miatt ... Nem vínyog, nem csinál semmit se, csak fél :(
2012. szept. 13. 08:39
 1/4 Antimod ***** válasza:
100%

Ezen ne csodálkozz. Egy malacnak nagy stressz a környezetváltozás. Legjobb, ha nem piszkálod pár napig, lesz majd időd magadhoz szoktatni, de egy félős kis állatnak egy vadiúj környezet és egy vagy több vadiúj ember együtt túl sok.

Enni akkor fog, ha már nem fél állandóan. Hidd el, túl haspók ahhoz, hogy éhenhaljon. :)

Kell neki egy búvóhely, abba tedd a kajáját, ha nem beteg, garantáltan el fogja fogyasztani. Hétvégén majd próbálhatod kitenni a búvóhelyen kívülre, hogy kimerészkedjen érte.


Beszélj hozzá sokat, de csak akkor simogasd, ha már megszokta a környezetét, és biztonságosan érzi magát benne.

2012. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egye értek az előttem szólóval. Bár szerintem természet kérdése is. Az én első malackámat 5 hnaposan vásároltam. K.b. 2 hétig nem is nyúltam hozzá,utána is csak fokozatosan lett kézhez szoktatva. Mégis csak ült a sarokba állandóan, nem igazán csinált semmit. Enni evett, de inkább hasonlított egy plüss állatra, mint egy igazira. Vettünk mellé egy 4 hetes azonos nemű malackát, aki nagyon aktív volt. Így a másik is kicsit jobban feloldódott, de az alaptermészete megmaradt félénknek még 2 év után is. Úgyhogy reméljük a Te malackád nem ilyen, és igazi kis kedvenc válik belőle.
2012. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Eddig vagy 3-4 éve nagyon sok malackám volt. Volt egy aki teljesen a szívemhez nőtt, ő olyan volt hogy ha beszéltem hozzá vagy meglátott, akkor azonnal felkelt, és azt akarta hogy ölbe vegyem :) nagyon imádtam, belőle is ilyen malackát akarok faragni, remélem sikerül :)
2012. szept. 13. 10:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerezz neki egy azonosnemű szelíd póttesót.
2012. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!