Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen cuccai vannak a hörcsög...

Milyen cuccai vannak a hörcsögödnek?

Figyelt kérdés

Ide leírhatod hogy milyen dolgai vannak. Én nem fogok mindent kitölteni mert én csak kapni fogok majd!

Hörcsögöm fajtája, neve, neme, kora:

Ketrece:(képet is linkelhetsz, de a nevét is leírhatod)

Tápja:(képet is linkelhetsz, de a nevét is leírhatod)

Milyen zöldségeket, gyümölcsöket és egyéb dolgokat adsz neki? (enni)

Van hörcsöggömbje? És ha igen, milyen?

Szoktál (este) játszani a höriddel?

Kézhez van szoktatva? Szereti ha simogatod, játszol vele?



2012. szept. 13. 14:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Kitöltöm én is :).

Hörcsögöm fajtája, neve, neme, kora: lány aranyhörcsög lesz és kb. 4-8 hetes korában vesszük majd(4 hetesen szeretném)

Ketrece:(képet is linkelhetsz, de a nevét is leírhatod) Ferplast Laura (de még nem biztos!) kép: [link]

Tápja:(képet is linkelhetsz, de a nevét is leírhatod) Még nem tudom

Milyen zöldségeket, gyümölcsöket és egyéb dolgokat adsz neki? (enni) Hát.. ezt se nagyon tudom még... paradicsomot, uborkát, kukoricát, almát, salátát, barackot, lisztkukacot, tejfölt(szeretik) (de az utóbbi két dolgot csak ritkán kell adni!) és szerintem még mást is!

Van hörcsöggömbje? És ha igen, milyen?: Nem tudom még hogy lesz-e.

Szoktál (este) játszani a höriddel? Majd fogok mindig.

Kézhez van szoktatva? Szereti ha simogatod, játszol vele? Remélem hogy igen. :)

2012. szept. 13. 14:12
 2/14 anonim ***** válasza:

Hörcsögöm fajtája, neve, neme, kora: Aranyhörcsög, lány 7 hónapos

Ketrece:(képet is linkelhetsz, de a nevét is leírhatod):nincs róla fényképem, ezért belinkelem: [link] ez az egyik, de van egy másikja is, hetente cseréli őket, mert abba nincs rács. ez a másik: [link]

Tápja:(képet is linkelhetsz, de a nevét is leírhatod)Minden féle versele laga terméket. [link]

Milyen zöldségeket, gyümölcsöket és egyéb dolgokat adsz neki? (enni) Mindent. De a mangót és a fügét imádja, bár nem olcsó.. meg a papaját!

Van hörcsöggömbje? És ha igen, milyen? Van, 3 rózsaszín, zöld és egy átlátszó, 35 Centisek, legyen elég helye, meg hörcsög hámja is van, a lakásban sétáltatom vele. szereti.

Szoktál (este) játszani a höriddel? Igen mindig. Mondjuk este jobban futnak, így akkor kevesebbet.

Kézhez van szoktatva? Szereti ha simogatod, játszol vele? hát persze. 3 hetes hörcsögszelídítési tanfolyamon voltam, könnyen elsajátítottam.


Amúgy a tiédnek ami lesz ketrece, elég semmmilyen, építs neki egy játszó teret, vagy vegyél. libikókát-hintát meg mindenféle várat,mert ebbe unatkozik egy hörcsög.

Egy hörcsögminden pénzt megér!

Amúgy minden hörcsögöm után cseréltem a ketreceket, nehogy már a régiébe menjen vissza.. eddig 3 hörcsögöm volt.


a régieknek jobb volt a ketrece.. a mostanit úgy sajnálom, hogy csak így tud lenni.. :( ár gondolkoztam rajta, hogy veszek egy harmadik ketrecet és összekötöm, ne szenvedjen.. Nagyon kevés ez neki..

2012. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Már bocs de épp hogy a te ketreced a rossz! Nem jó hogy hetente teszed át egy másikba! Hagyd egy helyen mindig! (a másikba meg mondjuk vehetnél egy másik hörit, höriket tilos együtt tartani egy ketrecben!!) Azért nem jók azok a ketrecek mert tilos a színes cső! megbolondulnak tőle!

És az a ketrec amit mutattam az igenis jó! Mert Ferplastos és az egy világmárka! Nagyon jó minőségű! De teszek majd bele faágat, emeletes házikót, kókuszhintát, papírgurigát!

2012. szept. 13. 17:22
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én is mindjárt válaszolok a kérdésedre, bár elég hosszú leszek, mert jelen pillanatban úgy alakult, hogy 9 hörcsögöm van (terhesen vettem meg az anyukát), és mindet megtartottam.

Előszöris azt szeretném mondani, hogy jó hogy Ferplast ketrecet tervezel a leendő aranyhöridnek, mert az tényleg jó, az enyéimnek is ilyen van (többségüknek). Viszont amit te tervezel az nem elég nagy egy aranyhöri számára, főleg úgy hogy még rakni is akarsz bele ezt-azt! Ez inkább törpehörinek való.

Egy aranyhörcsögnek olyat vegyél, ami minimum 60 cm hosszúságú, de jobb, ha 70 cm körüli a hossz.

Ezeket ajánlom figyelmedbe:

[link]


[link]


Most pedig válaszolok a kérdésedre:

Hörcsögöm fajtája, neve, neme, kora:

Mind a 9 aranyhörcsög, Falatka (ő az anyuci)(lány) (1 év 1 hónapos), Mocorka (lány) (11 hónapos), Tötyike (lány) (11 hónapos), Nyafika (lány) (11 hónapos), Pöttömke (lány) (11 hónapos), Ducuska (lány) (11 hónapos), Potyka (fiú) (11 hónapos), Rágcsika (fiú) (11 hónapos), Pufika (fiú) (11 hónapos)

Ketrecek:

Falatkáé: [link]

Mocorkáé: [link]

Tötyikéé: [link]

Nyafikáé: [link]

Pöttömkéé: [link]

Ducuskáé: [link]

Potykáé: [link]

Rágcsikáé: [link]

Pufikáé: [link]


Tápjuk: Többnyire a Versele Laga magkeveréket kapják.

Zöldség-Gyümölcs: mindenféle: pl.: alma, saláta, sárgarépa, körte, szilva, barack, szőlő, paradicsom, paprika, dinnye...stb.

Ezeken felül szükségük van néha sajtra, csirkehusira, túróra, dióra, háztartási kekszre, keményre főtt tojásra...stb.

Igen, van hörcsöggömbjük, sárga színű 25 cm átmérőjű.

Igen, szoktam játszani is velük, de ami minden nap van az úgy van, hogy mindenki kap 20 percet szabadon szaladgálni a lakásban persze külön-külön.

Persze hogy kézhez vannak szoktatva, a piciknek még amikor ki sem nyílt a szemük már akkor kezesek, szelídek voltak! :) Az anyuci később szelídült, mivel eleve terhesen és 2 hónaposan vettem meg így érthető hogy elég vadonc volt egy darabig. A terhessége és szoptatás után már ő is kezes lett.

Igen szeretik ha puszilgatom és simizem őket, ez teljesen biztos! :)

2012. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Neve: Pöpi :D, fiú, fél éves törpehöri.

Ketrece: [link] + [link] + [link]

Ez a 3 ketrec csövekkel van összekötve.

Táp: Versele-laga hamster classic

Kap még mindenfélét amit találok, paprika, paradicsom, alma, körte, dinnye stb.

Hörcsöggömbje nincs, anélkül szaladgálhat néha kint.

Szoktunk játszani esténként mikor felébred, kézhez szokva kaptam, tenyésztőtől való, sose volt gond vele. Szereti a simit, bár inkább rohangál körbe, azt mégjobban szereti.

2012. szept. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hörcsögöm fajtája: dzsungáriai törpehörcsögök

Neveik: Misi, Áfonya és Nina.

Koruk: Misi és Áfonya 2,5 évesek, Nina (kislányuk) 1,5.

Helyük: Misi és Áfonya egy 40 cm x 60 cm alapterületű és 30 cm magas terráriumban vannak, Nina pedig egy ketrecben ( [link]

Tápjuk: [link]

Kajájuk: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő, répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.

Hörcsöggömb: NINCSEN, mert állatkínzás, csak azért fut benne a hörcsög, mert ki akar jönni. Mivel nem lát ki belőle, csak rohan és rohan, így annyira fel tud gyorsulni, hogy már nem tudja kikerülni a tárgyakat és nekik is mehet! Ettől úgy megütheti magát, hogy akár belső vérzése is lehet, amitől pár nap alatt elpusztulhat.

Esti játék: nem szoktam, hanem KELL, mert kötelező foglalkozni vele, hiszen különben unatkozna, szóval én nem csak este, hanem napközben is játszok velük.

Kézhezszokottság: igen, mindhárom kézhez lett szoktatva már 4 hetes korukban.

Simogatás, játék: nagyon szeretnek játszani, tűrik a simogatást, teljesen barátságosak.


BÓNUSZ:

Misinél és Áfonyánál:

- itató

- 2 tányér (egyikbe mag, másikba gyümi/zöli)

- fa mászóka

- nagy, szerteágazó nyírfaág

- WC papír guriga

- kerámiatök házikó

Ninánál:

- itató

- 2 tányér (egyikbe mag, másikba gyümi/zöli)

- fa mászóka

- WC papír guriga

- műanyag házikó

- műanyag mókuskerék

2012. szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Igy lakik az én Roborowski törpehörcsögöm:

[link]

2012. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

Az a ferplastos ketrec igenis jó! A barátnőmnek is olyanja van és ha ezeket belerakja akkor is még nagy hely marad! aranyhörije van.

Az a dunás ketrec nagyon jó, de sajnos nekem drága. :(


Amúgy szépek a hörid ketrecei :).


3. válaszoló: biztos cuki :D És jó(k) az a ketrec(ek) is!


4. válaszoló: Tilos 2 hörcsögöt együtt tartani! -.- A hörcsögök nem társas lények! -.-


A gömb nem állatkínzás -.-. Akkor állatkínzás ha ki akar jönni. Akkor akar kijönni ha kaparássza a gömböt belül! Ha szaladgál benne akkor élvezi! -.-


És napközbe tilos velük játszani! -.- Éjszakai állatok! -.- Nem szeretik ha nappal zavarod őket!


Bocsi, de nem sokat tudsz a hörikről!

2012. szept. 14. 14:27
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Kérdezö,ha a gömb nem állatkínzás akkor biztos viccböl tiltották be az állatvédök Németországba!
2012. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező! ha csak oltogatni tudod a másikat, akkor minek tetted fel a kérdést?
2012. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!