Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot ketrecben vagy...

Tengerimalacot ketrecben vagy akváriumban jobb tartani?

Figyelt kérdés
Két kis fiú malacka tulajdonosa leszek hamarosan és tapasztalt tengerimalac-tartók segítségét szeretném kérni. Melyiket érdemes vásárolnom? Előnyöket, hátrányokat is írjatok nyugodtan. Mennyibe kerülnek a ketrecek, akváriumok? Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

2012. szept. 13. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia , 2 fiú malacot csak úgy tarts együtt ha az egyik sokkal idősebb mert így kialakul a dominancia automatikusan . Tarthatsz 2 egykorú malacot is csak folyamatosan bántnai fogják egymást és sebesek lesznek . Ketrecet vegyél mert nyáron jobban szellözik és könyebb takarítani . Egyetlen hátrány a ketrecnek hogy a forgács néha kiszóródhat belőle ahogy ugrálnak a malacok .
2012. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"Tarthatsz 2 egykorú malacot is csak folyamatosan bántnai fogják egymást és sebesek lesznek ."


Ennek nem örülök, mert egy testvérpárról lenne szó, akik egy alomból születtek. :(

A ketrecet nem szokták rágcsálni éjjelente a malik? Ezt hallottam már pár gazditól.

2012. szept. 13. 14:46
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tarthatsz 2 egykorú malacot is csak folyamatosan bántnai fogják egymást és sebesek lesznek ."



BULLSHIT!!! Óriási hülyeség. Két felnőtt, idegen malacot összezárva persze előfordulnak dominancia-harcok, DE együtt felnövő egynemű testvérpárnál, ha nem kerül melléjük ellenkező nemű malac, képtelenség!


Hidd el, nyugodtan vedd magadhoz a két kissrácot, soha nem lesz velük bajod! Ez a legjobb, legbiztosabb módja a két malacka együtt tartásának, nincs szaporulat, nincs összeszoktatás, tökéletes!


Ketrecet kell venni, akvárium (esetünkben terrárium) nem igazán jó nekik. A ketrecből valóban ki tud szóródni a firgács, de szerintem akit ez zavar, az ne tartson kismelőst.

A terráriumba fölülről mennek be a hangok, ez ijedőssé teheti a malckát, ráadásul nem lát ki rendesen (üveg tükröződik) és te is csak felülről tudsz benyúlni hozzá, pedig főleg az első időkben a legkitűnőbb módja abarátkozásnak, ha leülsz a ketrec mellé, beszélsz neki arácson át, és esetleg finom falatokkal (alma, mazsola, stb.) kedveskedsz neki.

2012. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és nálunk a malik csendesek voltak éjjel, csak hajnalban, ha mondjukkimentem pisilni, éha uji-ztak, mert már megéheztek (kis bélpoklosak ám..) akkor bedobtam nekik egy-két almaszeletet vagy egy marék szénát, aztán már csak a csendes morcogás hallatszott. :)


Ők inkább nappali állatkák, nem nagyon aktívak éjjel. Főleg ha nem egyedül unatkozik, akkor elvannak összebújva ketten.


Amit az első írt, egyébként az akkorigaz, ha már meglévő idősebb malacka mellé keresel társat. Akkor valóban fiatalt, bébit érdemes keresni, mert azt jobb eséllyel elfogadja, de hát ők testvérkék, remekül meglesznek.

2012. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ. Némileg meg is nyugtattál.

Közben rájöttem, hogy az az akvárium terrárium akart lenni, de köszi a kiigazítást. :)

Nőstény nem fog a közelükbe kerülni így remélem nem lesz min összeveszniük. Annyit hallottam még, hogy a srácok kicsit helyigényesebbek, mint a csajok, külön búvóhely sem árt nekik, nem szeretnek annyira osztozkodni.

A forgács kiszóródása a legkevesebb, mert kőpadló van, könnyű összesöpörni, ha kiszóródik. Egyébként nekem is a ketrec szimpatikusabb, csak az éjszakai rágicsálástól tartok.

Egy normál méretű, kétszemélyes ketrec kb. mennyibe kerül?

2012. szept. 13. 15:11
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó választás a 2 fiú testvér. Ha nincs lány a közelben,akkor jól meglesznek. Ketrecet vegyél, min 100x50 cm alapterületűt. Akváriumban csak halakat tartunk,vagy hüllőket, rágcsálóknak a ketrec a jó! Gemon.ro oldalon rengeteg hasznos info van a malacokról,olvasd el!
2012. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hááát, hogy most mennyi egy kecó, azt nem tudom, mi anno olyan 9000-ért vettünk. Érdemes rákölteni a pénzt, és megvenni a lehető legnagyobbat (két malacra ez kb. 50*100 vagy jobb esetben 50*120), mert nincs drágább, mint utólag rájönni, hogy kicsi, újat venni, és féláron elsózni a használtat...

Szerintem 10000 körül kell legyen jó most is, és ez bizony csak egyszeri kiadás, egy jó ketrec sok generáció malacot kiszolgál, ha vigyázol rá.

2012. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

[link]

vaterán is vannak.

2012. szept. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! :)
2012. szept. 13. 15:18
 10/17 anonim ***** válasza:
a ketrec a jobb
2012. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!