Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisnyúlnak lehet adni tejben...

Kisnyúlnak lehet adni tejben feloldott nyúltápot?

Figyelt kérdés
tegnap délután óta van nálam egy állítólag 6 hetes de szerintem jóval kisebb törpe nyuszi,mivel van anya nyuszi is 3 kicsivel beraktam hozzá,ma estig teljesen jól megvoltak de amikor szopni próbált megtámadta a kicsit,száraz tápot nem nagyon eszik,vizet is csak úgy ivott ha megitattam,nagyon aggódom érte.Egy ilyen témával foglalkozó oldalon azt olvastam macska tápszerrel vagy szőlőcukros-tejes keverékkel lehetne táplálni,de sajnos egyik sincs kéznél,azért gondoltam erre a megoldásra.

2012. szept. 13. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tejet nem szabad. Kérdezd meg a törpenyúl.hu oldalon, ott tenyésztők is szoktak fórumozni, biztos tud valaki válaszolni.
2012. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi! Azt írják tejterméket nem ehet,a másik oldalt is amin olvastam tenyésztők írták elvileg,de inkább nem próbálom ki.
2012. szept. 13. 22:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen már simán megeheti a száraztápot és a szénát! Ilyenkor nem szoktak már szopni. Próbálj esetleg másfajta tápot, hátha csak az aktuális nem ízlik neki.
2012. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Laktóz érzékeny, azért nem kaphat tehéntejet. A macskatej pótlóban nincs cukor.

Hívd fel a tenyésztőt, és kérdezd meg mivel etetett. Ilyenkor nem nagyon szabad tápot váltani. Reméljük csak nagyon törpe, és nem egy szopós nyulat sóztak rád.

Szénáznia kéne mindenképp...

Nem a stressztől sztrájkol? Szomszéd ketrec, ahonnan látja a többi nyuszit, de nem tudják bántani, és saját birodalma lehet? Esetleg búvóhellyel?

2012. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mármint tejcukor nincs...
2012. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha kényszeretetni kell, akkor a vízben oldott nyúltáp fecskendővel, pipettával megteszi. De ha mákod van az állatorvosnál kapsz spéci zöld port is, ami erre való. (Más, ragadozó tápszerrel megölöd, ne próbáld ki.)
2012. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de ma reggelre megette a száraz tápot,úgyhogy minden rendben van,csak kicsit túlaggódtam magam. :D
2012. szept. 14. 15:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Adj neki szénát is:).
2012. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
adtam ,az mindig van nekik:)
2012. szept. 14. 22:48
 10/10 anonim ***** válasza:
De jó, örülök, hogy végül megette :) Biztos csak nagyon be volt még tojva az új környezet miatt!
2012. szept. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!