Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögök mikor szaporodnak?

A hörcsögök mikor szaporodnak?

Figyelt kérdés

Mindent szeretnék tudni. Hogy milyen időközönként, hogy mennyi ideig terhes az anya, hogy mennyi idő után lehet szét választani az anyát a kicsitől stb.

Az is érdekelne, hogy honnan lehet észre venni ha terhes a höri? És mivel kell etetni a terhes anyát? És ilyenkor valami különösebb dolgot kell csinálni? Úgyértem pl. :

kényeztetni az anyát, ha egyáltalán szabad hozzáérni..vagy nem kell elválasztani a terhes mamát az apától? Hányszor lehet terhes egy nőstény?

És hallottam olyat, hogy a szülők felfalták a kicsiket...Ezt hogy lehet megakadályozni? És mikortól lehet a kicsiket simogatni?


Kicsit sok a kérdés, de mindre szeretnék választ kapni :D



2012. szept. 14. 17:21
1 2
 1/13 chrishu ***** válasza:
NE tenyéssz hörcsögöket mert torzszülöttek lesznek a szülők megeszik őket!
2012. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Turbo0111 válasza:
ha terhes a hörcsögöd azt csak is a hasa méretéről fogod észrevenni vmint 2 hét után hordják ki a kicsiket.Ha megszülettek a legtöbb megeszi a kicsiket mivel fehérje meg vmi vitamin hiányuk van a szülés után (ezt nekem az állatboltban mondták)ez ellen az a teendő h rengeteg fehérjét adsz neki én pl. az enyémnek yoghurtba mártott almát adtam és abba is hagyta a gyerekevést :D
2012. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 chrishu ***** válasza:
Hol vetted a höriket? Tenyésztőtől?
2012. szept. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az uncsimtól kaptam...Csak szeretnék a kérdéseimre választ kapni! 2-esnek :

köszi a tanácsot. És 5 hetes korukban már szaporodhatnak?

2012. szept. 15. 08:58
 5/13 chrishu ***** válasza:
És ő hol vette? Mert ha testvérek akkor gyenge torzszülötekkel beérned...
2012. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jaj, dehogyis!

Neki s az elején kettő volt, aztán lett 10..20..stb.

Testvérekből! És mind normális kicsi hörcsögök.

És nem tudom, honnan vette.

2012. szept. 15. 11:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb hogy ne legyenek tesók a szülők. Lehet hogy szép kishörcsögök lesznek, de előbb halnak meg és betegesebbek lesznek. 6 hónaposan már ivarérettek, de szerintem csak 2 hónapos koruk után szaporítsd.14-18 napig terhesek. Amikor a kicsik 4 hetesek akkor lehet elválasztani őket az anyjától.:) De előbb semmiképp se! Onnan lehet észrevenni hogy gömbölyödik a hasa többet eszik... Ilyenkor az anyának sokkal több tápot,zöldséget és fehérjét adj. Fehérje lehet: joghurt,lisztkukac,szárított sajt,túró... És persze legyen előtte mindig tiszta ivóvíz. Hozzá lehet érni de csak óvatosan és inkább kevesebbet vedd ki a ketrecből. El kell választani az anyát az apától. Ami azt illeti fogalmam nincs hogy mennyiszer lehet terhes egy hörcsög xD. De ami biztos hogy 6 alomnál többet ne neveljen fel az életében.Ha ezeket mind betartod nem falja fel (remélhetőleg) az anya a piciket. Szerintem 3 hetes korukban ki lehet őket már venni, de 2 hetes koruk előtt ne simogasd őket.
2012. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De akkor hogy cseréljek almot, ha a kicsikhez 2 hétig nem lehet nyúlni?

És köszi, okosodtam a válaszodból.:)

2012. szept. 15. 17:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Az 5. vagyok.:) Nincs mit. Szülés előtt kell kitakarítani, és miután letelt egy hét újra ki kell takarítani. A kishörcsögöket kesztyűben is megfoghatod és beteheted őket ahova szoktad az anyát takarításnál. Ilyenkor még nem mászkálnak.De szerintem nem lesz semmi bajuk ha nem takarítod a ketrecet 1x hetente. Az anya ilyenkor általában kitakarítja a búvóhelyet. :)
2012. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi megint:)
2012. szept. 17. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!