Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért eszi meg az alig egy...

Miért eszi meg az alig egy napos kölykeit az "anya"nyúl?

Figyelt kérdés
Ma reggelre születtek, és biztos, hogy nem a nem élő nyuszikat ette meg, mert csodálkoztam is, hogy miért vérezhet a füle, de azt hittem a köldökzsinór környékéről került oda... Volt egy nagy kupac, de most már alig mozog 1-2 kisnyúl.. Miért eszi meg őket az anyjuk?
2012. szept. 15. 16:01
1 2
 1/11 chrishu ***** válasza:
0%
Mert fehérjehiánya van
2012. szept. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A neten erről azt írják, hogy lehet szomjas, éhes, vagy lehet hogy az elpusztultakat takarítja el így.
2012. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fehérjehiánya? Szomjas vagy éhes? Az elsőn kívül kizárt. Fehérjét miben tudom pótolni?
2012. szept. 15. 16:38
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

A fehérje a lucerna.

A szülés előtt nyugalmat kell biztosítani az anyának, meg ellető odút. Ha előző héten pakolják, vagy fedeztetési próbát csinálnak vele, attól is meghülyülhet. Idegen szag, az odúban. (Gazdi keze, vagy patkány...) De simán lehet a tapasztalatlanság is, ha első ellés.

2012. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lucerna mindig van előtte...

A nyuszinak első ellése, de született már nálunk több sikeres alom is.

2012. szept. 15. 17:42
 6/11 A kérdező kommentje:
De mióta vemhes lett, azóta nem volt átköltöztetve, patkány nem járhatott a ketrecében (magasan van és teljesen zárt), mi meg nem szoktunk benyúlni, csak kitakarítani (tegnap volt, lehet hogy ettől?), a vizet kicserélni és lucernát betenni.
2012. szept. 15. 17:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor ez ilyen nyúl. Vannak ilyen "selejt" anyák, ezekkel nem tudsz mit kezdeni.
2012. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

És az miért lehet, hogy felpárzott a nyúl, de nem fial meg? Több ilyen eset is volt már, és ha netán megfial, akkor mire 2 hónaposak lesznek a kicsik, maximum 3 marad a 7-8-ból? :(

2012. szept. 15. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy párzik, nem biztos, hogy megtermékenyült.
2012. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá,hogy a megmaradt néhány nyuszit valahogy zárd el tőle éjszakára.szerintem le fog állni a fiókaevéssel néhány nap alatt.Főleg az elsőellésű anyáknál vannak furcsa dolgok,de ettől a későbbiekben még válhat jó anya belőle.én szoktam még egy esélyt adni az ilyeneknek.
2012. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!