Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulas kérdés?

Törpenyulas kérdés?

Figyelt kérdés

Mekkora kell, hogy legyen a törpenyúl? Mert nekem kettő van, az egyik 1,5 kg, szép nagydarab, a másik 5 hónapos, és meglehetősen kicsi még, feleakkora, mint a másik.


Másik kérdésem, hogy ha tenyészteni akarom őket (fajtatiszták), ez a méretkülönbség veszélyes? Úgy értem, nem lesz-e túl pici a nőstény, hogy kihordja a kisnyuszikat?



2012. szept. 18. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van törpenyuszim, és ő is hasonló méretű..Szintén fiú, de szerintem ugyan úgy ahogy átlagban más állatoknál itt is a hímnek nagyobbnak kell lennie.. Főleg ha fajtiszta akkor biztos így a normális, és a lány nyuszinak se lesz semmi baja remélhetőleg.. nekem csak egy fiú törpenyuszim van úgyhogy tenyésztésükről nem tudok mit mondani, de a fiú nyúl normális ha nagy szerintem..:)
2012. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
tenyészteni? úgy érted, szaporítani? ne tedd
2012. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Várjál még vagy 5 hónapot a tenyésztéssel, addig nőni fog a nőstény is!
2012. szept. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Természetesen nem most szeretném fedeztetni, még nagyon fiatal.


"tenyészteni? úgy érted, szaporítani? ne tedd"


Gondoltam, hogy felbukkan majd egy "szaporítós". :S Természetesen nem szaporítani akarom őket, ha figyelmesen elolvasod a kérdést, látod, hogy a nyulaim fajtatiszták és több hónapja készülök a feladatra. Ennek az is a része, hogy a felmerülő kérdéseknek utánanézek. Szerintem egy tenyésztő se úgy kezdi, hogy tud mindent. :)


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, remélem nő még a kicsike, most még hatalmas a különbség a két nyúl között.

2012. szept. 19. 09:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőmnek a kereskedésben vásárolt "törpenyula" 5kg-os lett!
2012. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha ugyanolyan fajtájúak, és tenyésztőtől vetted őket, akkor nem szabadna hogy különösebb méretkülönbség legyen köztük. Öt hónapos korában már nem hiszem hogy sokat fog nőni, biztos hogy fajtatiszta mind a kettő? Milyen fajtájúak? Egyébként nem valószínű hogy baja lesz attól hogy nagyobb a bak, mivel előfordulnak törpe-házi keveredések is, és van hogy az anya a törpenyúl, de nem hiszem hogy különösebben jót tenne neki. Azért érdeklődj utána hogy biztos megegyező fajtájúak-e, mert nem úgy tűnik. Nem piszkálódásból írom:)
2012. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm a válaszod, remélem, hogy nem csapott be minket a tenyésztő. Holland törpék lennének, de a fiú kétszer akkora, mint a kislány, aki már 5 hónapos és elfér a két tenyeremben. :)


Hát, ha végül kiderül, hogy azonos fajtájúak, akkor lőttek a tenyésztésnek, akkor természetesen nem vágok bele. :S

Az nem lehet, hogy pont a skála két végén vannak? Az egyik mondjuk szokatlanul kicsi, a másik pedig a fajtára jellemző legnagyobb méretű?


Meg olvastam arról, hogy a törpenyulaknál előfordul, hogy a kicsi nem kap a törpe génből és normál méretű lesz. Nem lehet, hogy a fiú nyulammal ez a helyzet? Itt olvastam:


[link]



Ha ez a helyzet, akkor szabad tenyészteni, nem? Csak sokkal nagyobb az esély, hogy normál méretű nyuszi lesz.

2012. szept. 22. 16:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt írod:

"Hát, ha végül kiderül, hogy azonos fajtájúak, akkor lőttek a tenyésztésnek, akkor természetesen nem vágok bele."


Pedig csak akkor érdemes belevágni, ha azonos fajtájúak!

2012. szept. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De, lehetséges hogy a skála két végén vannak, az 1,5 pont belefér a fajta standardbe, és valamennyit azért még nőhet a kislány. Amíg megfelel a fajtaleírásnak, addig nyugodtan lehet velük tenyészteni. A sport és hobbinyúl tenyésztők fajtaklubjának a weboldalán fent van hogy melyik hibák miatt kell kizárni a tenyésztésből.
2012. szept. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Persze, arra gondoltam, hogy akkor nem tenyésztem, ha nem azonos fajtájúak, vagy keverékek. Csak kifelejtettem a "nem" szót. :D


Utolsó: köszönöm szépen a választ, hát reméljük, hogy nő még. De ha mégsem, az se tragédia. Akkor maradnak hobbinyulak. :)

2012. szept. 22. 21:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!