Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hatással van a nyuszira...

Milyen hatással van a nyuszira, ha ivartalanítják?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves lány nyuszim, és teljesen megzizzent, mindenhova pisil, ezért elterveztem hogy ivartalanitom a tisztaság érdekében, mert ez már nagyon nem higénikus.

De csak akkor ha ez nem hát a viselkedesere, és hangulatára negatívan és ugyanilyen kis játékos marad mint volt. Nektek mi a tapasztalatotok?:)



2012. szept. 18. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem bár fiú nyuszim van, egyáltalán nem hatott rá rosszul az ivartalanítás, sőt! Ugyanolyan kis bolond, mint volt, meg rossz, mint egy ördögfióka, viszont bújós nagyon. Ja, és nem pisil szanaszét, mint amikor ivarérett lett!

Persze a gyógyulási idő kemény volt (az a kb 1 hét), mert a kis rosszaságom nagy varratszedőnek bizonyult, és muszáj volt rá gallért adni, és amíg az rajta volt, kb 1 hétig, addig nagyon rosszkedvű és depis volt, hiszen még vakarózni se tudott tőle, mosakodni meg végképp nem, de miután kiszedték a varratokat, és nem kellett többé viselnie, 1-2 nap alatt visszaállt minden a régi kerékvágásba :) Szóval csak javasolni tudom!

2012. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is bak nyuszim van, igazából azért ivartalanítottam, mert azt szeretném, hogy tovább éljen, ne legyen stresszes az élete.

3 nap alatt begyógyult a sebe, neki össze sem varrták, olyan kicsi seb volt.


A viselkedése, hát.. Baromira lusta lett. Kiengedem, felül a székbe, és ennyi. Ellenne ott egész nap, de azért próbálom kergetni játékosan :)

Ő is bújós lett, vagyis hát igényli nagyon a simizést.

2012. szept. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A rodentologia fórumon van egy nagyon viselkedés zavaros lánynyuszi rehabilitációja. Tőle megvált a gazdája, mert veszélyes volt a kisgyerekre, de az új gazdijánál boldog tündér-nyúllá változott. Őt is ivartalanították, de a fő-nyúl pozíciót is megszerezte tőle az új gazdi, és nagyon sokat játszott vele. Keress rá, mert nagyon sokat lehet tanulni belőle.
2012. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!