Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csak annyi hogy lesz hörcsögöm...

Csak annyi hogy lesz hörcsögöm és még nem tudok sok mindent lécci javasoljatok dolgogat?

Figyelt kérdés

2012. szept. 18. 18:31
1 2
 1/11 chrishu ***** válasza:
Írd le, hogy mit szeretnél tudni
2012. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát pl. azt hogy miket eszik és úgy mi a kedvence csak annyi hogy törpehöri lesz de már nagyon várom csak annyit tudok hogy ha 2 lányt (vagy többet) teszünk össze megölik egymást a fiúkkal is ez a helyzet ezek igazak?
2012. szept. 18. 18:44
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

1.Kaja:Versele LAga, midnenképp. Napi fél evőkanál+széna+gyümölcs/zöldség


2.Takarítás:A pisis sarkát naponta, amúgy hetente/másfél hetente


3.Gömb:imádják, de fél óránál ne legyen többet benne.


4. amikor nem szertne kint lenni, egy nagyon büdös szagot fog árasztani. ja és nem ajánlom a 8 hetesnél idősebb hörcsög megvételét! És ha lányt veszel, nézd meg a többihez képest, milyen, mert lehet hogy terheset veszel.


5.Rakj be neki fogkoptatót. az enyéim utálják, de lehet hogy a tied is, ezért Inkább hetente egyszer rakj be nekik alma vagy mogyorófa ágat. azt szeretik rágcsálni. kerék mindneképpen legyen neki, ami normálisan forog! ÉS SZIGORÚAN CSAK MÜANYAG! AZ AMI FÉMBŐL VAN, ÉS RÁCSOS, NINCS A FOKOK KÖZT MÜANYAG LETÉPI A VÉGTAGJÁT!

lehet venni kis fa létrát, azt is szereti, mászkálgat rajta. forgács, és széna/fű mindig legyen bent nekik, de ha emeletes ketrecet vesztek, sosem kell az emeletre forgács.amúgy uborkának a végét is lehet adni

2012. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a tanácsokat igyekszem megfogadni ha még tudsz valamit akk lécci írd mert még azért szeretnék neki bisztonságos környezetet nyújtani.Amúgy az remélem nem baj ha nem "nagyon" viszem ki, mert nincsen kertünk:|

osztálytársamnak van hörije neki is elvannak csak az 1-ik megharapott valakit :( a másik meg leesett szegény néha rángatózott de utánna helyrejött :)

2012. szept. 18. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Ketrec legyen, ne terrárium. K betűs kajákat TILOS adni!!(pl.:karalábé,krumpli,karfiol,kelkáposzta,káposzta)körtét lehet adni. a mieink palacsintát is szoktak kapni egy hónapban egy fél körömnyit,túrót/sajtot/tejfölt is ennyit, de azt hetente.ITATÓ LEGYEN. tévhit, hogy nem iszik a hörcsög. mi csináltunk neki kókuszhintát is. Egy kókusz vízszintesen félbevágtunk, és 3 lukat fúrtunk, és felakasztottuk. szeretik.


Majd még írok ha eszembe jutott. 2. vagyok

2012. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
lehet nekik adni egész halat, ami szárított(pl. amit teknősnek kell adni) meg tömörített panzi rudakat is, imádják lerágni, a henger alapún még fogkoptató fa is van. az már még jobb. a rácstávolság a rácsfokok közt max 1,5 cm legyen. ha cső van a ketrecén, ami elég hosszú, és lehetőleg kimegy a ketrecből is, abba fog költözni. imádják a csövet, ésoda fogják hordani a kajájukat meg ott alszanak majd, ha csak nem építenek fészket. Rétegeire szedett zsepit csíkokra tépve tegyél be nekik, imádják, abból építenek fészket. 2. és 3. voltam U.I.:(a zsepi nem tud a pofazacskójába ragadni, mert neki nincs annyi nyála-.-)
2012. szept. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És amúgy a höri nem társas állat. feszült és stresszes, ha még egy állatka van a ketrecébe.

4. voltam

2012. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy ketrecben csak egy hörit tarts mert csak idegesítik egymást, nem szeretik a társas létet. Ha barátságos, kézhez szokott, egészséges hörit akarsz akkor semmiképp ne állatkereskedésből szerezd be, hanem tenyésztőtől. Mindegy milyen neműt, de csak egyet.

Kerekezni nagyon szeret, de nem mindegy milyet veszel neki, mert annyira tekeri majd hogy megsérülhet. Ez a forma jó, ahol semmibe nem tud beakadni: [link]

Ez ROSSZ: [link]

Vécépapírgurigát rágcsálni szeretnek, nem lesz bajuk tőle, nem eszik meg. Akár csőrendszert is építhetsz neki belőle, csak idővel majd elfogy:D

[link]

2012. szept. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy hörcsögöm, ő nyáron nem igazán bírta a meleget ezért lecseréltük a terráriumot ketrecre. Neked is a ketrecet ajánlom mert szeretnek a rácson mászkálni. Az enyém mindig a rácson meg fel az emeletre pedig van a ketrechez egy lépcső szerűség amin fel tud menni.:)Én ha kajálok almát, zöldséget, gyümölcsöt akkor dobok be neki egy kicsit. Tápot is kell neki venni de otthoni kajával kiegészítheted. Ha kiveszed minden nap, simogatod, stb. akkor remek társ lehet. A ketrecét hetente cseréd és az innivalóját három naponta.
2012. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenki és amúgy én is ketrecre gondoltam.Nagyon tetszettek a válaszok vannak amiket már tudtam,de ismétlés a tudás annya!Azt nem tudom megigérni valakinek hogy nem állatkereskedéstől veszem mert ahhoz kéne apukám (meg a kocsi) hogy tudjunk venni.De majd úgy is mindig ki fogom venni és simogatni meg ijenek.Amúgy eddig úgy van hogy holnap (csütörtökön) kapom meg szurkoljatok hogy úgy legyen mert nagyon tetszenek és tök cukik.Ja és amúgy csak 10 vagyok úgy hogy majd bocs ha vannak benne hibák! Köszi a tanácsokat és még ha tudtok és akartok még nyugottan köldjetek.Mégegyszer köszi! :]
2012. szept. 19. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!