Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Harap a törpe nyuszi?

Harap a törpe nyuszi?

Figyelt kérdés
Láttam a neten egy olyan oldalt ahol azt írták hogy a nyúl haraphat is, akár a csontot és a szöveteket is képpek átharapni. Viszont egy tenyésztőtől nemrég érdeklődtünk hogy a nyuszit mennyiért adja, stb. Tehát tervezem a nyuszi tartásád, de egy kicsit beijedtem. Én azt hittem hogy nem harapós, ill. embereket ritkán harap és akkor is csak azért mert védi magát vagy ilyesmi... Tényleg könnyen harap???? A válaszokat előre is köszönöm!

2012. szept. 19. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől veszel nyuszit, eleve kézhez szokottat fogsz kapni :)

Nagyon apró harapások lehetnek az elején, de inkább ez a tesztelés jellegű részéről, hogy vajon mi ez, ehető a kezed/lábad/nadrágod?! :) Szinte nem is fáj. Engem még soha nem harapott meg úgy a nyuszim, hogy vérzett volna vagy ilyesmi.

2012. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Ha direkt hergeled, akkor harap, bár az enyém még sosem harapott akkorát, hogy vérzett volna, sőt még csak nem is fáj. Az a kellemetlen, amikor pl a lábam útban van neki, bökdösi, aztán pedig megpróbálja arrébb tenni. Nem szándékosan harap meg, csak odébb akar pakolni, de lábujjon kicsit kellemetlen :)

Meg nem szereti a hirtelen mozgásokat, ha pl gyorsan mozgatom előtte a kezem, akkor ideges lesz, és morogva meg akar harapni/karmolni. De akkor sem harap erőset (legalábbis az én nyuszim). Meg hát nem is idegesítem szándékosan, csak pl valami felsöprök a szőnyegről, az az oda-vissza mozgás nem tetszik neki :))

2012. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a szája felett azt a gombot megnyomod, akkor ne csodálkozz, hogy ha megharap!


A legtöbb kisállatra rá lehet fogni, hogy harap, a rágcsálókra, a nyuszira vagy akár a kutyára is.

De egyik sem akarattal, esze ágában sincs egyiknek sem harapni.

2012. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát engem harapott már meg nyuszi:D De nem akart bántani, csak csokis volt az ujjam, és hagytam neki hogy nyalogassa, olvastam és egyszer csak HAMM. De nem fájt annyira, egyáltalán nem volt vészes:D Egyébként ha olyan helyről hozod el, ahol foglalkoznak vele nem fog direkt megharapni, én benyúlkáltam vad nőstény házinyulakhoz is, és nem haraptak meg, csak elugráltak előlem, nem hiszem hogy a nyúl harapós lenne, talán ha sarokba szorítod, és bántani akarod megpróbálja megvédeni magát, de akkor is inkább csak karmol, és ez csak olyan nyuszikra igaz akik még nem nagyon láttak embert, és félnek.
2012. szept. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!