Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a hatékony patkányirtás titka?

Mi a hatékony patkányirtás titka?

Figyelt kérdés
Persze a rendrakáson kívül..elolvastam már minden ezzel kapcsolatos kérdésért, tudom hogy az élelmiszert és minden olyan dolgot ami nekik élelem lehet elzárva kell tartani. A mérget megeszik vagy elhordják, de inkább elhordják( volt egy döglött, azóta semmi...pedig már az ötödik doboz mérget vettük 3hét alatt) Hogyan tudnánk kiirtani őket? nagyon irritáló, de ezt gondolom el tudjátok képzelni.

2012. szept. 20. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nehezen.


Ilyenkor már spájzolnak télire, főleg ha bármi olyat találnak, amit meg lehet enni..


Én anyuéknál küzdök rendesen velük. Általában több hét után sikerrel, de a szomszédból pár héten belül mindig jön az utánpótlás :S.


Pár dolog:


- Ne kistasakos pépest vegyél, akármennyire is ajánlgatják! Ugyanist azt nagyon szeretik, épp ezért nem eszik meg, hanem lehordják, és csak akkor nyúlnak hozzá, ha végképp nincs mit enniük. Nekünk legjobban az a kék jött be, ami a szilvamagra hasonlít, csak nagyobb, illetve a mérgezett gabonaszemek.


- Ne folyamatosan etesd őket! Egy dobozzal egyenek meg, aztán ha elfogyott, egy hétig ne rakj ki, ne találjanak összefüggést a méreg és a pusztulások között, sajnos ezek nagyon okos kis dögök ilyen téren!


- Ne mindig ugyanoda tedd a mérget, az előbbiek miatt! Fél méterrel arrébb... egyszer kartonra, egyszer műanyag lapos tálkára.


- A patkánylyukakba tegyél őrölt üveggel elkevert agyagot, az se tesz jót nekik!


- És mindenképp figyelj a szaporulatra! Lehetnek olyan kicsik, amik azután nőnek meg, miután azt hiszed, végeztél velük! Tehát ha úgy néz ki, sikerrel jártál, akkor is hagyj kint egy kis mérget!


-Lehet próbálkozni ilyen lecsapódós patkányfogóval is, de azzal csak akkor érdemes, ha nincsenek nagyon elszaporodva.

2012. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
meg tudnád mondani mi annak a méregnek a neve ami nektek bevált? :)
2012. szept. 20. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Nah, feladtad a leckét, de az egyikre rátaláltam, ő az:


[link]


A másik pedig kék színű, olyan a formája, mint egy szilvamagnak, talán valamivel nagyobb.

2012. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)) és annak a szilvamag alakúnak milyen a csomagolása, kinézete, szine? valami? :D
2012. szept. 20. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Huhh...


Kék színű, maga a méreg. És ilyen nagy... Megpróbálok rákeresni arra is. Dobozban van, azt tudom.

2012. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megtaláltam, megtaláltam, megtaláltam :D


[link]


De van nagy kiszerelésben is:


[link]

2012. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszii :) és az a nagyobb milyen árban van? mert azt nem látom a honlapon :S
2012. szept. 20. 21:01
 8/9 anonim ***** válasza:

méreg idővel hatástalan lesz, a patkányok okosabbak annál...egy kolónián belül csak csekély létszámban vannak úgymond "kóstolók", akik tesztelik az új kajákat...ha ők megbetegszenek vagy meghalnak tőle, akkor a többiek nem fogják megenni a mérget valamint a "felderítők" nem fogják bevinni a kolónia éléskamrájába...nem hülyeségeket beszélek, biológus ismerőssel beszéltem erről annak idején mikor a spájzunkat ellepték az egerek...se méreg, se ragasztós csapda nem vált be nálunk hosszú távon. viszont a jó öreg macska tökéletes volt, megfogta mindet...

próbálkozz azzal amit az első válaszoló írt...talán mákod lesz...nálunk sajna ez se jött be csak a macska...de egerész macskát könnyebb találni, mint patkányvadászt...nálunk 16 év alatt egy patkányozó macska volt bár patkányunk nem volt sose, szal máshonnan hozhatta őket...egér is csak a spájzos esetnél...szóval macska hiányában nincs más megoldás, de arra figyelj, hogy más állat ne tudjon enni a méregből pl kutyus vagy cicus :)

esetleg próbálkozz a ragacs csapdával, nálunk néhány egérig bevált de hamar rájöttek a dologra, mi lecsapódós csapdával valamint a régi befőttesüveges trükkel kombináltuk a ragacsot, de tényleg a macsek vált be legjobban :D

2012. szept. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mi ez a befőttesüveges dolog? sohasem hallottam még róla :D
2012. szept. 22. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!