Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Neked milyen kisemlősőd van? (. )

Neked milyen kisemlősőd van? (. )

Figyelt kérdés

Mennyire tudsz velük "játszani"?

A személyes tapasztalatotokra vagyok kíváncsi!:)



2012. szept. 20. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy tengerimalacom,ő nagyon aranyos,egy hónapja van nálam.Folyton muttyog,meg imádja ha simizem :)) Mindig elnyúlik,nyalogat,harapdál (persze gyengéden,amúgy tud ám harapni :) ) játszani nagyon nem lehet vele,csak nézni ahogy felfedezi a nagyvilágot :) Annyit csinálhatsz még vele,hogy leterítesz egy olyan plédet az ágyra,amit nem sajnálsz,és rárakod a malacot :) Szerintem az a legnagyobb bizalomépítő foglalkozás. Te tanulhatsz,gépezhetsz,olvashatsz,vagy csak egyszerűen feküdhetsz,ő meg járkál körülötted,rádmászik,és amúgy is imád ágyon lenni,mászkál a dolgok között...Enyém rendszeresen pár percekre elalszik,és járkál tovább. Nagyon ragaszkodó a gazdijához,én ajánlom. :) Gyorsan szelídíthető. :D

Ezenkívül van két roborovszki hörcsögöm. Ez olyan fajta ,amelyik nem nagyon szelídíthető. Úgyhogy őket lehetetlen simizni,kivenni,játszani velük. attól még nagyon szeretem őket. Gyakran van olyan,hogy csak rájuk nézek,és azt veszem észre,hogy már fél órája ott állok... Ők végigaludják a napot (melyik hörcsög nem? :) )

Amúgy biztos vagyok benne,hogy a hörik is ragaszkodóak, (bár nem annyira mint a malac) például barátnőmnek dzsungáriai törpehörcsöge van,nem is ismert,és simán megmaradt az ölemben ;) Úgyhogy azt is kipróbálhatod.

Kicsit hosszú lett ;) :) Alapvetően én állatbarát vagyok :)

Remélem segítettem,sok sikert! :)

2012. szept. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem szíriai aranyhörcsögeim vannak külön ketrecben persze mindegyik.

Imádom őket: jó nézni őket, mikor mit csinálnak, hogyan rendezkednek a házuk körül, hogyan csinálják maguknak a fészket, a kaját hogyan hordják be, hogyan készülődnek a játszáshoz (mosakodnak vagy egy 1 órát mielőtt nekikezdenek játszani este). Szoktak szaladgálni szabadon is a lakásban, lehet őket simogatni, mert akár meg is maradnak mozdulatlanul a kézben is, lehet őket puszilgatni, szagolgatni. Imádnivalóak! Ahogy kinéznek, ahogy viselkednek, a finom selymes kis bundácskájuk és a finom illatuk, imádom őket nagyon!

2012. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nekem aranyhörcsögöm van a hosszú szőrű verzió vörös/szürke kivitelben.

rengeteget játszunk, de szó szerint! ha kiveszem és épp játszok valamit a gépen, akkor rá kell másznia a billentyűzetre és addig ficereg minden billentyűn amíg le nem nyomódik :) amúgy szokott az asztalomon futkosni, a földre nem teszem le, mert a gép miatt sok a "rágcsálni való" kábel :) hallgat a nevére is persze.

szoktuk "itt a höri, hol a hörizni", azaz elbújik a kezemben, pulcsiujjamban, kenguruzsebemben és várja, hogy "megkeressem" :) ha megtalálom megint elbújik valahova :) ez az íróasztalomon is működőképes játékunk :)

imádom nézni ahogy szőrözködik :) nagyon tiszta állat (tisztán tartja a bundáját, szoktam fésülni is de sose kócos, inkább csak azért fésülöm mert ő is élvezi:)), bár ahogy észre vettem jobban érzi magát ha koszosabb az alom alatta...ennek okát még nem tudtam megfejteni :)

3,5 éves höri...de mindent megkap, többféle magkeveréke is van (külön tritikálét is hoztam neki unokatesóméktól, de pl saját magkeverékem is van de most arra ráunt a szentem:)), vitamin készítményeket is adok neki, rengeteg müzliszeletet (imádja, 4-5 féle van neki itthon folyamatosan) és rágcsarudakat meg magkarikát és hörijutalomfalatot, saját csoki kockája is van (1-2 falatkát szokott lerágcsálni belőle heti 2-3szor szóval nem azon él :) lassan fél éve nyamnyog ugyanazon a kockán mielőtt valaki behisztizne, hogy az rossz neki:D), persze folyamatosan kap zöldséget és gyümit is...múltkor egy nagyobb almaszelettel percekig szórakozott, mire akkorára rágta, hogy belefért a pofazacsijába :) de mondjuk alma folyamatosan van előtte (az édes, lédús verzió a kedvence) és persze az itató is alap kellék (nem értem, hogy még hogyan lehet valaki olyan h*lye -bocsánat a kifejezésért- hogy azt állítja nem isznak...több fórumon is ezt írják...komolyan mondom ez nagy baromság...az én hörim is sok lédús zöldeleséget kap mégis sokat iszik...)

na jó abbahagyom, mert még sokszor ennyit tudnék írni :D

2012. szept. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem dzsungáriai törpehörcsögöm van, nagyon aranyos!! ^^ Úgy szoktam játszani vele vagy foglalkozni vele hogy: elkerítek és nagyobb részt és megcsinálom hogy nem tudjon kimenni. Ide szoktam tenni egy csomó wc papír gurigát és ezeket nagyon imádja.:D Nappal hagyom aludni inkább este szoktam kivenni kb. 20 percre.:)
2012. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Van három vadászgörényem, nagyon mókás kis állatok.Van két lány, ők másfél évesek, meg van egy picurikám, ő nyolc hetes.

Nagyon jól lehet velük játtszani, tegnap, a nagyokkal fél órát kergetőztem, meg játszottam, úgy hogy leterítettem nekik egy plédet a földre, ők bebujkálnak alá, és szaladgálnak alatta, én meg óvatosan megcsikizem őket, meg felhajtogatom a plédet, err ők mókásan ugrálnak pattognak, csipkednek:)Szeretnek még zasciban is játszani, meg egymással kergetőzni.A picurka is szereti ha csikizem, meg szalad utánam, kerget:)

2012. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nekem egy nőstény törpenyulam van, 3 hónapos. Még 3 hete sincs nálunk, de már úgy viselkedik mintha egy éve nálunk lenne. Amikor bemegyek a szobába azonnal felfigyel, felágaskodik, és ide-oda ugrál. Ilyenkor olyan édes! Amikor kinyitom az ajtaját, kiugrik, elugrándozik a szobában, nagyon jól elvan. Néha odajön hozzám, megszagolgat. És szokott a ketrec mögött is végigfutkosni. Amikor kiveszem nagyon hálás, és nagyon örül. Szereti a simogatást. Egyáltalán nem büdös pedig nincs is ivartalanítva. Én a törpenyuszit ajánlom.
2012. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekem két aranyhörcsögöm van (fiatalok, és testvérek), és nagyon aranyosak. Én néha (az öcsémmel)szoktam nekik akadálypályát építeni (könyvekből, meg egyéb ilyenekből), de meg elehet őket arra is tanítani, hogy pl.: együtt tekerjenek a mókuskerékben.
2012. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem most dzsungáriai törpehörcsögöm van, ő már a sokadik hörim. Sajnos ő nem igazán kezes, nem szereti ha megfogom, úgyhogy nem is stresszelem vele ha nem muszáj. Így "játszani" csak úgy tudok vele, hogy a szoba sarkában szoktam elbarikádozni neki egy "játszóteret", ott engedem szabadon, teszek be papírgurigákat, dobozokat, amikben tud bújkálni, rejtek el neki kaját, ilyesmik. Időnként benyúlok hozzá, a kezembe mászik, ennyit tudok vele csak játszani sajna.


Viszont az első hörim, egy fekete aranyhörcsög, nagyon-nagyon szelíd volt, kimondottan igényelte a törődést, mászott rám, a ruhámba, zsebembe, szerette ha simogattam.Amikor már nagyon beteg lett, kézből etettem-itattam egy hónapig. Még hörcsög-mércével mérve is rövidke élete volt, de máig felejthetetlen, most is könnyezek ha eszembe jut.


Általában a hörcsögök amúgy (ha kiskoruktól kézhez vannak szoktatva) barátságos, érdeklődő kis állatok, felügyelet mellett szabadon lehet őket engedni a szobában, akkor szaladgálnak, lekötik magukat a felfedezni valókkal, néha odajönnek, akkor lehetőket kicsit dédelgetni. De én csak nézni is nagyon szeretem őket, ahogy élvezik a szabadságot:).

2012. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2 lány afrikai fehérhasú törpesün. Szegények most fáznak, úgyhogy itt alszanak mellettem az ágyon, polár pulcsiba csavarva. Most már az egyik kukkantgatott kifelé, mert éhes szerintem. Este nem ettek, mert fáztak, pedig elég vastag lábtörlő van alattuk. Úgy tűnik kezd jönni a rossz idő, megérzik elég jól az ilyeneket. Szóval már most jobban vannak, jól befűtöttek maguknak alatta, meg én is dörzsölgettem őket.


Egyébként inkább estefelé lehet velük játszani, nap közben alszanak. Most is itt hagytam őket egy órára, pont úgy fekszenek, mint egy órája, azzal a különbséggel, hogy most már látom a lábukat meg a hasukat, nem gömbölyödnek annyira. Egyébként melegben úgy alszanak, mint a kiskutyák, oldalra dőlve. :)


Este maguktól kijönnek, az egyik rendesen kérezkedik ki, meg ágaskodik, vele azt lehet csinálni, amit akarok, a másik kicsit bamba. :)

2012. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem szíriai aranyhörim van . Maffinak hívják nagyon édi

pl: ha adok neki egy puszit elkezd cuppogni és csámcsogni mintha rágna valamit, oda van a radírokért ha meglát egyett azonnal oda rohan és elkezdi enni , sajnos ez elég rossz szokása, meg amikor kekszet eszek mindig megpróbálja elvenni tőlem még a számból is képes kiráncigálni :)

2012. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!