Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsőgőm esténként minden...

Hörcsőgőm esténként minden nap rágja a ketrecet de már olyan mértékben hogy aludni se lehet tőle mit tegyek hogy leszoktasam?

Figyelt kérdés
Hörcsőgőm esténként minden nap rágja a ketrecet de már olyan mértékben hogy aludni se lehet tőle mit tegyek hogy leszoktasam?

2012. szept. 21. 18:26
 1/10 Gyöngyös-Vivi válasza:
0%

Azért rágja a ketrecet,mert éhes!

Nekem tengerimalacom van,de nem különböznek sokban ugyanezt csinálja esténként.

Vagy ha nem éhes akkor szomjas!

És reggel etesd meg este.

2012. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

látom kedves első válaszoló te is rengeteget tudsz a hörcsögökről...még hogy nem sokban különbözik a tengericoca meg a höri...egyáltalán nem gáz, hogy az egyik éjszakai állat (a hörcsög) a másik meg főleg nappal aktív (a coca)...az végképp lényegtelen, hogy a hörcsög a föld alatti üregrendszerében él a tengerimalac meg földfelszínen...az meg tényleg tökre nem számít, hogy egy hörcsögnek legalább 1 heti de többnyire több heti raktárkészlete van-.-és az tényleg totál lényegtelen, hogy a tengerimalac szinte folyamatosan eszik ha van előtte kaja, a hörcsög meg csak a raktárat tölti fel későbbre...na inkább itt meg is állok, szerintem mindenkit meggyőztem aki azt hitte, hogy nem sokban különböznek :D


nehogy elhidd, hogy azért rágja a ketrecét mert éhes, dehogy éhes...az én Szörpikémnek >>LEGALÁBB KÉT HETI<< raktárkészlete van :D


egyszerűen azért rágja mert unatkozik. a hörcsögök (a tengerimalacokkal ellentétben kedves első válaszoló) nagyon intelligens állatok, és minél intelligensebb egy állat annál több elfoglaltság kell neki :)

a megoldás nevetségesen egyszerűnek fog tűnni, foglald le számára érdekes módszerekkel, nálunk ezek váltak be a kis Szörpikémnél:

adj neki jó alaposan megszárított kenyeret fogkoptatónak ha nem tetted még meg :) az enyém bolti koptatókat el sem fogad csak a kenyerét...percekig képes rajta rágódni :)

tegyél be neki faágat, nálunk a barack, kajszi és cseresznyeágak a legmenőbbek...az alma, körte és szilva ágakat is szereti. lehetőleg legyen rajta kéreg is és levél is, szeretik lerágcsálni mindkettőt:)

én almát is nagyobb darabot adok neki, hogy meg kelljen dolgoznia ha a másik végéből enne (egy negyed almát kap kétnaponta) és pl a répát is nagyobb karikákra vágva szokta kapni, hogy pofazacsi méretre kelljen rágnia.

ha van felső szinted, akkor oda pakold a magos és a zöldes (zöldséges, gyümölcsös...szóval a friss kajcsis) tálat, ezzel ösztönözve a mászásra. enyémnek volt gyári rácsos felső szintje de házi készítésű kartonlapra cseréltem, mert azt is szereti rágcsálni :D hurkapálcából és kevés faragasztóból pedig kapott létrát, amit szintén szokott rágcsálni :) nálam az itató lent van, hogy mindig könnyen elérje, ez nagyon fontos, legyen könnyen megközelíthető az itatója. az almája pedig az itatója mellett van, mint másik fontos folyadékforrás.

vegyél szénát és alomtisztogatás napján valamint az alomtisztogatás utáni második napon tegyél be neki egy jó maroknyit egy csomóban...órákig képes eljátszani vele, mire elrendezi :) azért a második napon, mert nálunk 1,5 napba telik neki elrendezni az első adagot :D

én annyi forgáccsal töltöm fel az alomtálcáját takarításkor, hogy ha a műanyagon állna épp a höri, akkor ellepje. ez elég sok forgács de sokáig el tud játszani vele, mire berendezi magának a kis faházát:)

van akinél a wcpapírguriga bevált, nálunk sajnos nem...Szörpikém nem szereti sajna...de kipróbálhatod, hogy beraksz neki egyet...ismerős hörcsöge inkább wcpapígurigába szokta berendezni a raktárát, mint pl a faházába, míg az én Szörpöm a faházát használja raktárnak is...

nálunk bevált az ágrendszer kialakítása is, csak ahhoz némileg kisebb felső szint kellett...de szegény fáink nem bírták ágakkal a rágcsatempót...bár csak egy kb10 éves cseresznyefa és egy kb 20-25 éves kajszifa van kéznél...szóval egyik se túl fiatal példány :)

én többször is szoktam neki adni egy kisebb fej salátát amikor épp nagy szezonja van, van hogy leveleire szedem szét és kisebb erdőt képezve kapja meg este és reggel ki is veszem, ne fonnyadjon teljesen el szegény Szörpi ketrecében...a spenót levelet is szereti, de azzal csak finoman mert rengeteg benne a vas...szokott kapni pitypangot is ha épp tiszta, úttól messze eső helyen (mamám tanyáján) járok és tudok szedni neki...


ohh és igen kis kieg a kenyérhez: nálunk bevált az alaposan kiszárított félbetépett (még szárítás előtt persze:D) zsemle is. van, hogy azt kap kenyér helyett :)


de sajnos minden igyekezetem ellenére heti 1-2X rájön a kis Szörpikémre is a ketrec rághatnék, és olyankor percekig rágcsálja...de szerencsére mivel elég sok elfoglaltságot biztosítok neki (és rá is szoktam szólni ha feltűnően beleéli magát), így max 10 percig tart neki...gondolom ő nem unalomból, hanem feszültséglevezetésképp esik neki a rácsnak :)


hirtelen csak ennyi tippet tudtam összekaparni ilyen időtájt...ha szeretnél még tippet, ötletet, tanácsot...nyugodtan írj itt, vagy akár privátban :)


jah igen és arra figyelj, hogy lehetőleg csak annyi friss zöldet pakoljon a raktárba, amennyit megeszik másnapra...nálunk a szőlőt, mint kiderült nem szereti, mert csak elpakolta...még jó, hogy épp takarítás előtt két nappal kapott, mert már penészedni kezdett neki a raktárában a negyven fokban :S

2012. szept. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

basszus visszaolvasva, lehet kimaradt valami...sőt tuti...biztosan tudom, hogy valamit kihagytam de így hajnali 1 felé nem jut eszembe mi lehet az :S pedig tudom, hogy fontos lenne és le is akartam írni de elfelejtettem :S


na mindegy bocsesz ha hosszú lettem az előbb...és azért is bocsi, hogy kihagytam valamit amit ráadásul mostanra sikerült elfelejtenem...majd még mindenképpen vések ha eszembe jut :)

és persze figyelem a kérdést, biztosan lesznek kötözködők, akik szerint valami rosszat írtam...mert persze ők jobban tudják, hogy mitől egészséges és szép meg hát...mondjuk ki, boldog egy höri (főleg úgy, hogy a túlnyomó többsége az ilyeneknek terráriumban tartja szegény hörcsögét :()...


ui: Szörpikém egy láthatóan boldog, állatorvos szerint makkegészséges közel 4 éves hosszú vörös/szürke szőrű aranyhörike :) most is épp a házában szundizik...az éjjeli szundiból még egy órája vissza van :)

2012. szept. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez szép hosszú válasz, és jó.:D Nekem törpehörcsögöm van ő is nagyon ritkán szokta rágni a ketrecet.Én is adok kenyeret neki, nagyon szereti.:D Van bent neki faág is bár azt nem nagyon szokta rágcsálni. Nálunk a wc papírguriga vált be! :D azt állandóan kaparja és rágja. A háza fából van na hát ezt is rendesen megrágta...:D Az én hörcsögömet Tóninak hívják.:) Nagyon aranyos és eleven.:)
2012. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van neki játéka, kereke, fogkoptatója? Az én hörim egész éjjel tekeri a kerekét, az nem hangos, ha jó fajtát veszel.
2012. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

zsebev válasza kielégítő volt.


Én egy zongorahangolótól lestem el, hogy ha a rácshoz egy vékony lécet, amin van egy filccsík, odaszorítasz (én rácsavaroztam) akkor ugyanúgy nem csörömpöl a ketrec, mint amikor a zongorahúrok elhallgatnak. Ezt csináltam minden olyan helyen, ahol zörgött a ketrec. Az ajtónál is megnéztem, hogy miért csörög, és megszüntettem a zajforrást.

Most ha rágja, alig hallatszik.


zsebev! Azért a malacaim nevében kikérem magamnak, hogy ők nem intelligens állatok!

2012. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem szerezz be neki a ketrecbe bújócsöveket meg egyéb játékokat fogkoptatót hogy ne a ketrecen koptassa a fogát és mindig legyen elegendő eledel és víz(én a régi hörimmel azt csináltam hogy egy nagy akváriumot vettem neki és tettem neki mindig szemes étel és almát adtam neki hogy változatos legyen és a nagy akváriumot pedig berendeztem mindenfélével amivel eltudta magát hogylalni!De fogkoptatót mindenképp vegyél neki !!Ha nem segít akkor nemtudok mit ajánlani!
2012. szept. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gyöngyös-Vivi válasza:

Kedves második válaszoló

Szerinted senki sem tévedhet?

Attól hogy neked hörcsögöd van és nem tengid,nem kell szídni a tengerimalacokat hogy mennyire inteligensek!!! Ha nem tudsz semmit a tengerimalacokról inkább meg se szólalj! köszike

2013. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tudtam, hogy lesz kötekedő ember.


van tengerimalacom is és róluk se tudok kevesebbet, mint a hörcsögökről de akkor sem tartom okosabbnak a tengerimalacokat, mint a hörcsögöket. és ha elolvasnád a válaszom, akkor rájöhetnél, hogy nem a disznókat szapultam végig csak az elején felhívtam a figyelmet arra, hogy a hörcsögök jóval intelligensebbek, mint egy tengerimalac.


tanulj meg olvasni és az olvasottakat értelmezni mielőtt elkezdesz kötekedni...


jelentettelek is, mert a válaszod egyértelműen kötekedő szándékú volt.

2013. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves második válaszoló!

Kérlek segíts nekem! Az én hörcsögöm minden éjszaka órákig rágja a ketrecet. Mindent kipróbáltam már amit te is írtál. Száraz kenyér darabokat szorítottam a rácsok közé, van bent neki kerék, műanyag és papír alagút is, rágcsálható fa játékok, fogkoptató két féle is, ház, létra, mászóka mást már nem tudok. Mégis rágja a ketrecet. Olyan kialakítású, hogy nem zörög, hanem az hangos ahogy a foga pattog rajta. Mondanom sem kell, hogy sehol sincs már borítás a rácsokon. Az állatorvos azt mondta pakoljam neki tele a ketrecet játékokkal. Kész. És most? Egy éves a hörcsögöm és ezt csinálja. Nem tudok már neki hogy segíteni. Kérlek segíts!

2015. febr. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!