Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Küldenétek nekem borzos...

Küldenétek nekem borzos hörcsögről képet? Többi lent

Figyelt kérdés
azzér kellen kép mivel nem tudom eldönteni hogy borzos-e a hörim vagy nem ,mert ma nagyon sokat vakaródzott , mondjuk lehet hogy a forgács miatt mert elég kisszemű,szóval nem tudom eldönteni ,küldenétek képet?
2012. szept. 21. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen, amikor "borzas" egy hörcsög? Nem hallottam még ilyet. ::D
2012. szept. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem beteg a hörid nyugi :) enyém se szereti a préselt forgácsot...vegyél neki rendes fenyőforgácsot (ne préseltet, mert abban sok az apró szemű darabka és én még fűrészport is véltem felfedezni benne!) és nem fog vakarózni :)
2012. szept. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A vakarózással szokták fésülgetni, tisztogatni a szőrüket, tehát az természetes jelenség. A baj csak akkor van, ha túlzásba viszi. Ilyenkor sokszor a forgács okozta viszketés, de lehet bőrbetegség is a baja. A forgácsnál az a rossz, ha poros, szilánkos vagy festékdarabok vannak benne. Ez elkerülhető a jó minőségű forgáccsal, és azzal, hogy nem magasról szórod bele az alomtálcába. Ajánlom a Halywood forgácsot, az szép, nagyszemű, nem rossz árban, és minőségileg tökéletes.

A bőrbetegséget úgy ellenőrizheted, hogy visszafelé simogatod a szőrét, így láthatóvá válik a bőre. Ha hámlik, seb van rajta, vagy pici élősködőket látsz, (általában pirosak, és alig láthatóak) akkor vigyázni kell. Élősködővel menj orvoshoz, hámlásnál és sebnél nézd meg, hogy mi okozhatta. (pl. kidörzsölhette-e valahol, vagy leesett-e nemrég valahonnan) Ha nem találod meg az okozóját, akkor orvos.

2012. szept. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Egyébként a hörcsögök a hőmérséklet ellen is védekezhetnek a szőr felborzolásával, ezért az nem feltétlenül utal betegségre!
2012. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne használj préselt forgácsot, mert nagyon poros, és belemegy a höri szemébe. Inkább nagy szeműt vegyél, abban jobban fogja érezni magát. ;)
2012. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sima fenyőforgács van most bent és annál látom hogy apró és poros csak sajna a boltba nem volt más csak ilyen apró szemű majd ha felkelt megnézem a szőrét, köszi a válaszokat
2012. szept. 23. 12:43
 7/8 anonim válasza:
nem hosszúszőrű? az enyém az :) és mindig borzas :D
2012. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem
2012. okt. 8. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!