Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van ez valaki találkozot...

Zsuzsanna.:) kérdése:

Miért van ez valaki találkozot ilynel hogy a hörcsög meg egye a másikat?

Figyelt kérdés
A hörcsögeim meg ették az egyik társukat volt vizük meg midenü nem tudom miért csinálták ez már kifelytet példány volt és dzsungáriai töpe hörcsög réggeben az anya meg ette a kölykeit de azt mondták hogy álltalában igy van de most már egymást is falják talákozot valaki ilyenel van vízük és ételük?

2012. szept. 22. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy együtt vannak tartva, a hörcsögöket nem szabad együtt tartani, az anya sem a víz, hanem a fehérje hiány miatt eszi meg a kölykeit, persze víz is kell neki. Ha nem akarod hogy ilyen előforduljon, akkor egy ketrecben csak egy hörcsögöt tarts, ez alapszabály.
2012. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én többszö9r tartottam már az elmúlt hat év alatt fiú-lány dzsungikat együtt, és egész életükben békességben éltek. Persze előfordult, hogy megettek egy-két kishörit az alomból pár naposan, de ez természetes az első fialásoknál. Minden héten kell nekik adni egy kis fehérjét, legyen ez sajt, tejföl vagy kukac. És attól is függ, hogy mekkora helyen vannak tartva. Nálam a 40 cm x 60 cm alapterületű és 30 cm magas terráriumban most egy 2,5 éves dzsungi pár van, és soha nem kaptak össze semmin.
2012. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fehérje sem segít mindig, egyszerűen nem jönnek ki jól. Nekem 50x40 cm alapterületű, 60 cm magas ketrecben volt két dzsungáriai törpehörim, tehát egy háromszintes szép nagy helyen. (előtte nagyobb állaté volt, és még az is kényelmesen elfért benne) Volt előttük minden jó, víz, táp, széna. Hetente kaptak zsírszegény sajtot, de csak akkorát, mint a kisujjam körmének a negyede. Lisztkukacot is kaptak néha, de sokszor nem kérték. Egynemű (fiú) testvérpár volt, születésük óta együtt voltak, és 1 év után az egyik megölte a másikat.

Ezután, hogy a megmaradt fiúnak meghalt a társa, olvastam, hogy csak az ellenkező neműek jöhetnek ki jól, így vettem neki egy lány hörit. Ennek az eredménye egy alom kishörcsög lett, és végül külön ketrecbe tettem a szülőket. Miután hagytam az anyát is pihenni 1 hónapot a kölykei elajándékozása után, visszatettem őt a fiúhoz, és pár órára rá megölte a lány a fiút!!

Csak úgy megjegyzem, volt fehérje, jó minőségű kaja, friss víz, nagy hely meg minden, de az egynemű és az ellenkező nemű höripár se volt jó nekik! Az a lány hörcsög még élt utána 2 évet, tehát szép kort élt meg, EGYEDÜL. Több társat már nem vettem, mert a hörcsög tényleg magányos állat! :( Féltem, hogy ha veszek még egyet, akkor azt a lányt is megölheti, vagy a lány ölné meg az újat...

Pedig a kishörcsögök közül egyet sem evett meg, mindegyik egészséges volt.

2012. szept. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak tippelek, hogy egy fiú volt az áldozat.

Két fiú még magában is összevész. De mint írod többen ették meg. Volt még lány is a ketrecben? Akkor ivarzáskor a az egyik fiú ölte meg a másikat!

2012. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A hörcsögöknél ahogy mondtad az anya egy idő után megeszi a kölykeit ha nem veszed el őket időben!Nagyon sok ilyen van hogy nem figyelnek és azt látják hogy az anya megette a kicsiket!Szerintem szedd őket szét lés tuti nem lessz ilyen baj!Vagy ha eggyütt is tartod őket akkor pl nem ajánlatos testvéreket vagy szülőket gyerekekkel tartani vagy pl aranyhörcsögöt más fajtával.Én ennyit tudok ennyit hallotam és olvastam remélem valamennyit segítettem!
2012. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmilyen hörcsögöt nem szabad együtt tartani. Egy ketrecben 1 höri, egyedül kell őket tartani!

Akár lányok, akár fiúk, akár testvérek, akár nem!

Nálam 2 lánytestvér gyilkolta egymást eleinte, amikor még ezt nem tudtam! Azóta se tartok együtt két hörit és így vígan eléldegél magának!

2012. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!