Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Oroszlánfejű törpenyúl pározta...

Oroszlánfejű törpenyúl pároztatható házi bakkal?

Figyelt kérdés
arra vagyok kíváncsi hogy milyenek lennének a kölykök a törpenyúl fekete a házi meg albínó.a kölykök mennyire lennének szívósak és ellenállóak?milyen fajtát ajánlotok amivel keresztezhetőek és szépék lesznek és ellenállóak.(hobbira) nem levágásra. oroszlánfejűnél nagyobb fajtákat írjatok.
2012. szept. 23. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet keresztezni őket! Selejt,beteg utódok lehetnek! A tenyésztést és az új fajták kitenyésztését bizd tapasztalt tenyésztőkre! Még két azonos fajtájú nyulat se ajánlom,hogy tenyéssz,mert ahhoz tudni kell a származását,az őseit,milyen betegségek fordultak elő náluk,mert ezeket öröklik a kicsik!!!
2012. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy dupla génes-e az oroszlánfejű, és hogy a füle áll-e vagy lóg-e.

A lógófülű - állófülű keresztezése gyakran foghibás utódokat eredményez. Ahogy 1-es mondta, hobbinyúlnál szigorúan tilos.

A tenyészcélt én sem egészen értem. A keverék házinyuszik ellenállóak, és szépek, és nagyok. Ha valaki kerti nyulat akar fűnyírónak, arra tök jók.

De a szobanyúlnak nem árt ha befér a ketrecbe, és szerintem az is tök jó, hogy fele annyi termék van a WC-ben. Cserébe nem gond, ha érzékeny, és fűvel kell etetni, mert megdöglik a kruplis tésztától.

Szóval inkább törpével fedeztesd a törpét, és házival a házit.


A színekhez fotó kéne, de a nagyszülőkről is, és egy hozzáértő ember. A nyúlgenetika elég bonyolult dolog.

Az biztos, hogy piros szemű, fehér nyuszi lesz az utódok között. (Vagy mind, vagy a fele.) Ha nem duplagénes a bak, akkor rövid szőrű is lesz, meg hajas is. (50-50%) És szerintem sanszos, hogy mind nagyok lesznek.


A házinyuszi megpucolva, fagyasztva 1.000 forint, a törpe oltva 8.000,- . A keverékkel mit csinálsz? Egyébként kevés utód várható a törpe anyáktól. (1-4)

2012. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link] a bak és 2 kg)

[link] a nőstény meg így néz ki és 1,5 kg

)nem tenyészteni szeretném őket hanem csak 1-2 almot szeretnék.

2012. szept. 23. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Az 1-2 alom is tenyésztés szerintem...1 állatnak is elég szenvedés,ha betegen jön világra és kinlódás lesz az élete! Vagy mit csinálsz majd vele?! Kiselejtezed?!
2012. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, az nem tenyésztés. Inkább hobbi szaporítás, de nem a szó rossz értelmében. Mert ugye tenyésztő az, aki a fajtát akarja gazdagítani, fejleszteni.


Én azért nem ajánlom, mert könnyen lehet beteg utód a vége. Meg az anyanyúl nagyon pici és ha a nagy méretű házinyúl keverékeket kell majd szoptatni, akkor mi lesz? Azoknak sokkal több tej kell és nagyon ki fogja meríteni az anyát. Neki és a kicsiknek is hatalmas stressz lenne.

2012. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ok
2012. szept. 24. 15:59
 7/8 A kérdező kommentje:
ha fordítva lenne,hogy a bak lenne a törpe és a házi lenne a nőstény úgy se lenne jó?
2012. szept. 25. 15:45
 8/8 anonim válasza:
Régi kerdes. De az 1. Válaszolóval nem ertek eggyet. Mi faluban, szaporítjuk a nyulakat(kb mindenki) és minnél több annál jobb. Nincs ebbe semmmi kockázat. 😃
2021. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!