Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A dzsungáriai törpehörcsög...

A dzsungáriai törpehörcsög barátságos, szereti az embert?

Figyelt kérdés
Ha a kezembe veszem és mondjuk ki viszem egy kicsit akkor nem esik le?

2012. szept. 24. 21:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Változó. Nekem volt egy rakás, és egy kivételével mind genyó volt. Ismerősömnek egy volt, de azt ki lehet venni és kézben tartani.
2012. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez tényleg egyénfüggő. Ha mégis nagyon mondani akarunk valamit, átlagban a fiúk harciasabbak, a nőstények ugyan békésebbek, de sokkal többet alszanak és kevésbé játékosak. Általában.
2012. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
46%

Nekem mikor régen volt, nagyon aranyos, barátságos volt, meg lehetett fogni (a hibát ott követtem el, hogy vettem mellé egy másikat, és az új megette a régit:'-(( )

A mostani viszont elég félős, mindig elszalad, nem nagyon lehet megfogni-

2012. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsi korától kézben van, akkor nagyon szelíd lesz :D! Sokat kell vele foglalkozni.Valamint kajával sok mindenre rá tudod venni, pl. mikor benyúlsz, akkor mindig adsz neki egy szem napraforgót, akkor összeköti a kézbe vételt a kajával, és mindig örömmel oda fog jönni.Nekem is volt jó pár hörcsögöm.Az első volt a legszelídebb.Mindig mindegyiket rászoktattam arra, hogy mielőtt benyúltam volna megcsörgettem a kajás dobozt, így magától kibújt a vackából.(nagyon jó hívójel) nem kell mindig előtte kaját tartani.Ha elszökik véletlenül a kajás dobozos módszerrel elő fog jönni a szekrény alól is (nálam bevált), szóval érdemes próbálkozni.

Mondjuk volt olyan is, amelyik mikor megöregedett megőrült, és harapott ha bárki benyúlt hozzá.

Ne nyúlj hozzá hirtelen soha alvás közben, mert ijedtében megharap.A vackában nem érdemes piszkálni.Beszélj hozzá, hogy tudja, hogy ott vagy. Amúgy nagyon kis aranyos állatkák, én nagyon szerettem őket, viszont sajnos rövid életűek.

Ja, és ha felveszed nagyon vigyázz rá, két tenyérbe kell fogni, mert hajlamos kiugrani ha megijed, de amúgy ő is kapaszkodik az ember kezébe mind a négy lábával.

2012. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
66%

Oh....az én drága Zacsikám és Faszikám :'(

már 5 éve meghaltak, de a mai napig könny szökik a szemembe, ha rá gondolok. Amíg tanultam, betettem a melegítőm szárába őket, és ott játszottak,aludtak. Ha meghallották a hangomat, már jöttek ki a házból, és Zacsika annyira nyújtózkodott, hogy vegyem ki, hogy hanyatt is esett rendszeresen, főleg mikor terhes volt, és ez elég gyakran volt.. :)

Szinte egész nap, ha otthon voltam (és anyukám is ugyan így volt velük), akkor kinn voltak, a zsebünkben tartottuk, nagyon szerették, úgy csináltuk a házimunkát is....ha netán mégsem, akkor egy érdekes hangot hallattak, olyan cincogás félét, és ahogy kivettük elhallgattak....nagyon hiányoznak....


viszont...utána még próbálkoztunk hörcsögökkel, de SOHA egyik sem volt olyan, mint ők! Volt,amelyik aranyosabb volt, de volt, amelyik kifejezetten gonosz, és rögtön harapott, meg kerregett....

én azt mondom azért érdemes megpróbálni, lassan én is veszek a kisfiamnak :)

2012. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom ez változó, mert minden hörcsög egyéniség:). De azok, amiket kiskoruktól kezdve kézhez szoktatnak, nagyon barátságosak tudnak lenni. Nekem volt kifejezetten bújós hörcsögöm, zsebbe bújt, rám mászott, nagyon szerette, ha simogatom. Meg volt olyan is, ami nem annyira szerette a fogdosást, de azért hagyta magát megfogni. Szerintem az a lényeg, hogy mindenképp kézhez szokottat vegyél, az állatkereskedésekből vett hörcsögeim (három volt eddig ilyen) soha nem lettek olyan szelídek, mint amiket kiskoruktól kezdve kézhez szoktattak.
2012. szept. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Ez nagyban függ attól hogy honnan szerzed be, egy állatkereskedésben nem kapsz kézhez szokott barátságos hörit általában. Tenyésztőtől meg általában csak olyat kapsz. Emellett minden nap foglalkozni kell vele, hogy megszokjon. Pl húgomnak van egy hörcsöge akivel nem törődik, ha nagy ritkán hozzáérne akkor megharapja. Engem meg szeret a höri, mászik rám, sose harapott meg. Mert engem ismer, én etetem és foglalkozok vele.

Én szoktam félni hogy lerohan a kezemről, mert néha olyan gyors... de még sose tette. Azért jobb vigyázni rá.

2012. szept. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én eddig az összes dzsungimat kereskedésből vettem, és mindet (5 volt eddig) meg tudtam szelídíteni egy hónapon belül. Nagyon barátságosak voltak. De ez egyedtől függő.
2012. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Alapból nem barátságos, de meg lehet szelídíteni, mint ahogy a Kis Herceg a rókával tette. És akkor nagyon kezes tud lenni!

Nekem aranyhörcsögeim voltak, rajtam mászkáltak egyfolytában, zsebbe be, zsebből át a nadrágszárba....

2012. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Dávkapcs ***** válasza:
100%
Az enyémet kézbe tudom venni.Szerintem barátságos.
2012. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!