Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszinak is el tud zsibbadni...

Nyuszinak is el tud zsibbadni a lába?

Figyelt kérdés

Ez a legjobb tippünk arra, amit hajnalban produkált a nyuszink.

Fél 6-kor felébredtem rá, hogy nagy zajt csap a nyuszó, átfordultam a másik oldalamra, nem törődtem vele, mert néha előfordul, hogy hajnalban jön rá a kergenyúl, és a ketrecben rohangál nagy zajjal. De aztán rögtön fel is tűnt, hogy ennek más a hangja. Mikor kiugrottam az ágyból, és átmentem a szoba másik felébe felkapcsolni a villanyt, azt láttam, hogy fekszik a bal oldalán, és próbál felkelni, de nem megy neki.


Rögtön kivettem ölbe, aztán miután első ránézésre nem láttam rajta semmit, letettem a szőnyegre, és kicsit sántított a bal hátsó lábára, meg húzta maga után, meg nyögött egy picit, amikor letettem.


Megint felvettem, párom is én is végigtapogattuk, nem éreztünk rajta semmi rendelleneset, és a nyuszin se látszott, hogy fájna valahol az érintéstől.


5 percig még szeretgettem, mert nagyon ijedtnek látszott, aztán letettem, és már semmi baja nem volt... Azóta is vidáman ugrándozik, semmi baja.


Lehetséges, hogy annyira elzsibbadt volna neki, hogy nem bírt ráállni? (velem is volt már ilyen, jó nagyot zakóztam, amikor megpróbáltam ráállni) :D

De azért eléggé megijedtünk...



2012. szept. 26. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elzsibbadt, vagy esetleg begörcsölt. Azért ha ismét előfordulna, kérdezzétek ki a dokit, hogy mi lehet.
2012. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, a végtagi erek elszorítása következtében fellépő keringészavar, ugyanúgy zsibbadást válthat ki a gerinces állatokban is, mint az emberben.
2012. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!