Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögnek (dzsungáriai...

A hörcsögnek (dzsungáriai törpehörcsög) terrárium vagy ketrec a jobb?

Figyelt kérdés
előnyök, hátrányok éshogy igény el e valamilyen speciális dolgot egy-egy

2012. szept. 26. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Mindenképpen KETREC. jól szellőzik, könnyen llehet kereket és itatót felrakni, nem tud kimászni, megszökni belőle.

speciális dolog... lehet neki homokfürdőt rakni. Esetleg hintát/kókuszhintát, libikókát (mérleghintát). Szóval ketrec. amúgy is imád mászkálni a rácsain :d ha kell belinkelem a szíriai aranyhörim ketrecének képét. :)

2012. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

zsebev válasza:


én alapban nem tartanék hörcsögöt terráriumban. a ketrec azért jó, mert több szintes és ugye a hörcsög természeténél fogva több szinten szeret élni (járatrendszer...).

meg persze nyáron is jobb a ketrec mert jobban szellőzik, gondolj bele, hogy te mit csinálnál, ha a 40 fokban egy terráriumba lennél bezárva? :)

és nem utolsó sorban a ketrec rácsain is tud mászkálni, az enyém pl imádja. nálunk volt egy időben kiépítve neki faágrendszer de nem bírta ágakkal a fa :D túl gyakran kellett cserélni a szétrágott szinteket. de pl volt wc papír guriga rendszere is egyik ismerősöm hörcsögének a ketrecben dróttal felfogatva...

szóval érted...egy ugyanakkora méretű ketrecben sokkal de sokkal több mozgástere van a szerencsétlen állatnak, mint egy terráriumban. és hamár falak közé zárjuk őket, szerintem megérdemlik azt a tiszteletet, hogy a lehető legtöbb szabadteret biztosítjuk számukra.

de ez persze csak magánvélemény, elvegetál 1-2 évig egy terráriumban is egy hörcsög...

ui: az enyém egy egészséges, életvidám 3,5 éves (nem ez a pontos kora, csak három és fél éve vettem) ketreclakó aranyhörcsög :)


A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.

# 4/7 09-22 00:05 Privát üzenet Ez a te válaszod.

zsebev válasza:


jah igen, a szabadulóművész hörcsögökről pedig annyit, hogy ha kicsi a mozgástere ne csodálkozzon senki azon, hogy megpróbál meglépni az a szegény hörcsög :). és a kicsi mozgástéren a kerék vagy a rendszeres szobában/asztalon futkosás/játék/stb sem segít!

az enyémnek szokványos alapterületű ketrece van, szóval nem nagy...van földszint (ott a kereke és a faházikója valamint a rágcsája és az itatója van) és emelet (itt tartjuk a két ételes tálkát) is...volt, hogy éjjelre nyitva felejtettem a tetőajtót és esze ágában nem volt megszökni, pedig simán ki tudott volna jönni...az alsó szinten lévő oldal ajtó is nyitva felejtődött már többször is és SOHA nem szökött ki, egyszer direkt hagytam nyitva megnézni mit csinál...kijött az ajtóra körül nézett róla majd visszament a ketrecébe...ha egy hörinek megadjuk a lakhelyén a kellő mozgásterét és lefoglaljuk számára érdekes játékokkal (pl egy finom cseresznyefaág), akkor nem vágyik nagyobbra, nem akar meglépni, mert nem fog unatkozni :)

és most lehet gondolkodni, hogy vajon miért is akar megszökni annyi hörcsög :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__3462038-h..

ide írt válaszom kopiztam át :)

2012. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ketrecre szavaznék, sokkal jobban szellőzik, jobban be lehet rendezni. Az emeletes ketrec a legjobb, abban nagyobb élettere van, és szeretik is a többszintes ketrecet. A lényeg, hogy jó nagy legyen:).
2012. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dia™ válasza:

Ketrec.Egy hörcsög sokkal jobban érzi magát ketrecben, mint bárhol máshol(:

Pl.: kerék,házikó,WC papír guriga

2012. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen a terráriumra szavaznék. Sokat olvastam róla, hogy a hörcsögök mindenféle szűk helyen is kiférnek, ezért ha nem olyan sűrű a ketrec rácsozása akár azon is kimászhat, és egy törpehörcsög megkeresése idő igényes feladat, sok türelem kell hozzá,
2014. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!