Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilláknál hogy működik...

A csincsilláknál hogy működik a szaporodás?

Figyelt kérdés

Mármint mikortól lehet kölyke? És náluk létezik olyan, hogy ha egy éves koráig nem lesz vemhes, akkor már veszélyes lehet? Bocs ha hülye kérdés, de neten nem találom, és nem igazán értek hozzá:D


Hadjatok a szaporítós hülyeségekkel! Nincs csincsillám, és nem akarok szaporítani.


2012. szept. 27. 06:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően én se értek még hozzá, úgyhogy csak nagyvonalakban.

4-6 hónaposan lesz ivarérett, de csak 9-10 hónaposan érik el a tenyészérettséget, azaz addig nincs pasizás. :D

A párválasztás - összeszoktatás csinéknél nagyon macerás dolog. Hetekig, hónapokig gyakran eltart mire összehaverkodnak, és utána se biztos hogy lesz szerelem a dologból. A már együtt élő párocska hölgytagja is képes akár évekig kéretni magát.

Az összecsontosodás veszélyére náluk is figyelmeztetnek az állatorvosok, de ez nem 1 éves kor, hiszen 18 év az elvárható élettartamuk, 1 évesen még lökött kölkök. (A pontos dátumot nem tudom.)

Havonta 1x vemhesülhetnek, 9 hónaposnál korábban nem kéne, a vemhességi idő 111 nap, majdnem 4 hónap, így a 14 hónaposan szülő anya még nagyon fiatal.

A csiniket is csak ideális kondícióban szabad fedeztetni, de ezt sokkal nehezebb elérni, mint egy nyuszinál. És a kondíciót ellenőrizni is bűvészmutatvány, egy ugráló, sértődős szőrgombócon.

A hosszú vemhességi idő teljesen le tudja strapálni az anyát, és már egyetlen vemhesség alatt is képes élet veszélyes állapotra lefogyni.

1-4 pici szokott születni.

Ha 3-4 pici születik, akkor kevés lehet nekik a tápanyag, és a tejcsi, sanszos hogy a gyengébbek elpusztulnak.

Illetve a lefogyott anyának nem biztos, hogy van elég ereje a 4 szülésre.

Ha pedig egyetlen baba van, az 4 hónap alatt óriásira megnő, és ideális korban levő anyánál is okozhat problémát az ellés.

Szóval a csípőizület összecsontosodása náluk csak perifériális probléma. A kondíció, az összetett társasélet, ("Vele soha!") a színgenetika, (duplagénesen letális gének...) és hasonló általam még fel nem derített szempontok teszik izgalmasabbá a dolgot. Nyilván a halott anya, kezünk között haldokló újszülöttek nem izgalmasak, de ha valaki jól tudja csinálni, és a ketrecben ugrál az eredmény, az viszont eléggé komoly teljesítmény. :)


Ha így nézzük, egyáltalán nem drága az 50.000,- forintos minőségi csingyerek! :D

2012. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:) Ajj annyira édesek, és olyan puhák ( a minap tapogattam egyet:D):):)
2012. szept. 27. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az ufó füleiktől vagyok kiborulva, és a csin-pusziktól. :D Veszélyes állatok!
2012. szept. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:D:D
2012. szept. 27. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!