Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a deguimat?

Figyelt kérdés
Ma hoztam el egy 8 hetes kékdegu bébit, de már 1 éve van egy vadas degum. És hogy ne legyen tovább egyedül vettem neki egy kis havert. De olvastam a neten hogy egyes deguk a hatalom kimutatása érdekében lerágják a kicsi bojtos farkát. Egyenlőre nem raktam őket össze, de később szeretném. Körülbelül mennyi időt hagyjam őket külön? És hogy szoktassam össze őket??
2012. szept. 30. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Írtam róla vagy 8 oldalt a netre, hogy mire kell figyelni az összeszoktatásnál, ha ügyes vagy megtalálod. Sajnos ezen az oldalon nem szabad linkelnem, mert reklám lenne.

A deguk jól fejlett társas élettel rendelkeznek, a kommunikációjukat figyeld, és arra kell neked reagálnod.

Ha idegesek maradj kedves, nyugodt, és magabiztos.

A lényeg, hogy ne engedd, hogy a területvédő ösztönük bekapcsoljon, amíg nem lesznek haverok. Lakjanak szomszéd ketrecben, és ha csicseregnek, vagy csak egyáltalán nem törődnek egymással, akkor randizzanak mindkettőjük számára idegen helyen.

Rajtad meg legyen kesztyű! :D


A bojt nagyon könnyen szakad, ahogy a fülük is, szóval az még nem számít harcnak, csak játszótéri balesetnek. De ha összeszoktatás nélkül összezárod őket egy túl kicsi ketrecbe, akkor nem tudnak kitérni egymás elől, az otthonukat védik, mint az életüket, simán meg is ölheti a picit, miközben, ha okosan csinálod, akár egy óra múlva is barátok lehettek volna. Szóval egyáltalán nem mindegy, hogy mit csinálsz!

A fürdő homokot, függőágyat cserélgessed, de a ketrecet ne! Minden más állatfajnál bejön a ketreccsere, a deguk többsége halálosan képes megsértődni rajta!

2012. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!