Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kicsit vérzik a törpenyuszim...

Kicsit vérzik a törpenyuszim bal hátsó lábán az egyik körömnél! Teendő? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Elég hosszúak már a körmei, így augusztusban el is vittük orvoshoz és - amellett, hogy megkapta a kötelező oltást - levágattuk pár körmét. Sajnos nem az összeset, mert nem nagyon engedte, meg volt rémülve. Csak a mellső lábáról tudott a srác 3-4-et levágni. A többit hagyta.


Azonban ma látom, hogy a bal hátsón szinte el van ferdülve az egyik köröm, és vérzik... Elég hosszú neki az összes, és gondolom, hogy beleakadhatott valamibe. :S

Egy darabig nyalogatta a sebet, aztán abbahagyta, majd lefeküdt, evett, végezte a dolgait. Aztán néha megint rákezd a seb nyalogatására. Meg azóta mintha kicsit pihegne néha, és elég sokat gubbaszt a sarokban. :(((


Mindenképpen orvoshoz kell vinni?


2012. okt. 1. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, vidd állatorvoshoz, mindenképp le kell vágatni a körmeit mert könnyen okoznak balesetet, akár téged is megsebesithet, ha kedvetlen az is lehet h vmi fertözést is elkaphatott, amint tudod mutasd meg állatorvosnak
2012. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mi az hogy az orvos nem tudta levágni az összes körmét? elég nagy probléma ha hosszuak a körmei, ő azokat sokmindenre használná....
2012. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Közben kicsit jobban lett a nyuszi, már eszi-iszik, néha mászkál ide-oda. :)

Igaz, nem olyan intenzíven, mint szokott, néha csak gubbaszt a sarokban. Kicsit még feszült lehet. :( Ugyanis mikor megláttam a lábát, kicsit meg akartam nézni jobban, hogy mi a baja. Tudni kell róla, hogy sehogy sem lehet őt megfogni, állandóan rúgkapál, teljesen elveszti az eszét. :S Mikor próbáltam megnézni a lábát, eléggé kapálózott, nem hagyta magát. Sajnos picikét durva is voltam szegénnyel... :( A vége az lett, hogy végül beadta a derekát, és meg tudtam nézni részletesebben a lábát, de már eléggé kapkodta a levegőt szerencsétlen, szó szerint szuszogott. :SSSSS


De azóta már jobban van, eszik-iszik, simogatjuk, babusgatjuk. Bár nem tudom, mennyire haragszik még. És lehet, hogy a lába se fáj, mert már nem nyalogatja a sebet. Bár az a körme elég csúnyán nézett ki... :SSS


Levágni egyébként azért nem lehet a körmeit, mert - ahogy fentebb írtam -, iszonyat izgága. Az orvos először az oltást adta be neki, már az is egy tortúra volt... Ugyanis leugrott az egy méter magas orvosi asztalról, visszatenni pedig elég szerencsétlenül sikerült. Még valami hangot is adott ki. :( Látszott rajta, hogy menekült volna... Úgy kellett lefogni, míg az orvos beinjekciózta. Már ez tiszta sokk volt neki. Utána az orvos levágott 3-4 körmöt az első lábairól. Többet nem lehetett volna. Maximum úgy, ha hanyatt fordítjuk és erőszakkal lefogjuk mind a 4 lábát, amíg sikerül levágni az összes körmét. De nem tudom, hogy azt már hogy viselné, ezért az oltás után nem is próbálkozott nagyon az orvos annál a 3-4 körömnél többet levágni. Sőt: szimplán azt se lehet róla megállapítani, hogy lány vagy fiú, ugyanis alánézni sem lehet.

Amúgy akkor is lett valami véres seb a lábán, mikor a rendelőben voltunk vele, de azt mondta a doki, hogy elmúlik neki. Így is lett. Kicsit nyalogatta, mikor hazahoztuk, aztán szépen elmúlt.


Félreértés ne essék, nagyon szelíd nyuszi, sokszor nyal minket, érdeklődik, ha odamegyünk hozzá, ő is odajön, szóval nagyon jól bánunk vele. Viszont ha meg akarjuk fogni vagy alánézni, az a halála, attól nagyon megőrül. :S


Egyébként felvetettem a barátnőmnek /közös a nyuszi/, hogy le kéne csapatni az összes körmét, akár erőszakkal is, de azt mondta, hogy az állatkínzás lenne szerinte. Szóval ebben nem tudunk megegyezni. :S

2012. okt. 1. 23:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Már bocs de akkor elég tré az orvos? mi az hogy nem tudja lefogni? ugy kell lefogni hogy meg se tudjon mozdulni és akkor nem fogja ekkora sokk érni. Egy rendes orvos tudja hogy kell lefogni egy nyulat hiába akar az bármit is
2012. okt. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!