Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért véres a tengerimalacom...

Miért véres a tengerimalacom forgácsa?

Figyelt kérdés
Van egy tengerimalacom aki lány. Miért véres a forgácsa?
2012. okt. 1. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
mert tuzel
2012. okt. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a tengerimalacok nem tüzelnek
2012. okt. 1. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy megsérült? Ha nem akkor passz...
2012. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy véreset pisilt?

Az lehet húgycső-, vagy vesegyulladás.

[link]


Sebet nem látsz rajta?

2012. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

" A véres vizeletetet, vérvizelést a nőstény tengerimalacnál menstruációs vérzésnek tekinteni tévedés.

A nőstény tengerimalacnál a meg nem termékenyített petesejt(ek) pusztulása után a méhnyálkahártya leválását nem kíséri vérzés, a tengerimalac nem menstruál. A nemi szerveknél vagy egyéb helyeken megjelenő bárminemű vérzést mindkét nemnél rendellenesnek kell tekintenünk, s a tengerimalacot minél hamarabb (!) orvoshoz kell vinnünk, hogy a vérzés okát felfedje, és a kisállatot a megfelelő kezelésben részesítse. Az idő múlásával állapota súlyosbodhat, ne bizzunk abban, hogy magától meggyógyul. A véres vizelet, vérzés számos betegség tünete lehet: vesekő képződés, hólyaghurut, daganat, húgycsőgyulladás, vemhesség idején vagy fialás után bekövetkező komplikáció, belső sérülés. Az idejében történő kezelés egyes esetekben akár életmentő is lehet."

2012. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad? Én tengerimalacom is lány, pár nappal a hazahozatala-megvétele után furcsán kezdett viselkedni,majd véres nyomot hagyott a forgácson és evett ott valamit. Én azt gondolom,hogy vemhesen vettem és elvetélt és megette a magzatot. Ez fél éve volt,azóta semmi baja ,él és virul. Nem rohantam vele orvoshoz,mégis jól van. Az orvos se tudta volna,hogy mi a baja,csak legombolt volna több ezer ft-ot. Ha már több,mint 2 hónapja nálad van,akkor nála más a helyzet,amit a többiek irtak,azok közül valamelyik betegség. Adj neki egy pici petrezselyemzöldet,az jót tesz a húgyúti betegségeknek. +c vitamint. Ha nem múlik,tényleg doki!
2012. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tengerimalac nem eszi meg a magzatát, nem hörcsög, hogy szüksége legyen állati eredetű fehérjére. jobbik esetben nem véres a forgács, csak lehet, hogy a tápláléka megfestette a vizeletét. ha viszont valóban véreset vizel,akkor valóban szükség van orvosi vizsgálatra, mert vesekő, vagy egyéb húgyúti fertőzés áll fenn.
2012. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azért eszi meg a magzatát,mert szüksége van fehérjére,hanem hogy eltüntesse a nyomokat ,ez ősi ösztön,a legtöbb állatban meg van,a ragadozók elleni védelem miatt. De akkor szerinted mit evett a malacom és miért volt véres alatta a forgács?! Nem evett olyat,amitől vérvörös lett volna az alom,ja, még az orra is véres volt! És kb 5 percig evett a hasa alatt valamit. És úgy kezdődött,hogy lefeküdt,és nyomott egyet,majd felkelt és akkor már a hasa alatt volt a feje! Na szerintem egyértelműen a szülésre utalnak ezek a jelek. Amikor odébb ment,nem volt alatta kismalac,csak véres forgács és az orra is véres volt. Nekem még nagyon régen voltak malacaim, születtek is kicsik,és volt olyan,hogy a szemem láttára ette a halott kölyköt,olyan is volt,hogy csak azt láttam,hogy a kölyök hátsó része hiányzik. Na de biztos igazad van,a malacok nem esznek kölyköt...
2012. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!