Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot lehet kutyasamp...

Tengerimalacot lehet kutyasamponnal fürdetni?

Figyelt kérdés
Arról már hallottam, hogy macskasamponnal lehet, de kutyasamponnal is lehet? Ha igen, akkor milyen fajtával ?(bolhairtó, kölyök sampon, stb..) Most csak bolhairtó kutyasamponom van. Azzal lehet-e?

2012. okt. 1. 17:33
 1/10 anonim válasza:
15%
nem mert átváltozik pikachuvá de ha ez téged nem zavar.......
2012. okt. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, de gyakran nem kell fürdetni!

Itt cicasampont javasolnak, de csak fél évente:

[link]

2012. okt. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kérdésemre válaszoljatok köszi... -.-
2012. okt. 1. 17:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszi! :)
2012. okt. 1. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

A gemon.ro-n pedig a gyereksampont emlegetik:

"A fürdetés tengerimalacok esetében nemigen ajánlatos, mivel a sampon (szappan) eltávolítja a bőr felületén lévő természetes faggyút. Csak indokolt esetben fürdetjük, ilyenkor kímélő sampont (pl. gyermeksampont) használunk, s fejét szárazon hagyjuk, hogy szemét, fülét, orrát ne érje víz! A tengerimalacot gondosan megszárítjuk (különben megfázhat!), ha hajszárítót használunk, alacsonyabb fokozatra állítjuk, vagy testétől távolabb tartjuk, mert bőre érzékeny. Két hónaposnál fiatalabb kölyköt, vemhes vagy szoptató nőstényt nem fürdetünk. Ha ez valamilyen ok miatt elkerülhetetlen, ilyen tengerimalacoknál nem használunk sampont, szappant."


Egyébként szerintem a kutya- és a macskasampon között nincs nagy különbség (megkockáztatnám, hogy csak a flakon).

2012. okt. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a kutyasampontól,megfürdetheted. De azért javasolják a macskasampont,mert az kímélőbb valamivel.
2012. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

enyém 6-7 éves és én sima samponnal szoktam fürdetni, persze nem a mentolos head&showdersal, de egy normálissal

viszont nem fürdetem sűrün, télen csak amikor látszik már rajta, hogy ráférne, nyáron meg amikor nagyon meleg van és cseréltem az almát.

2012. okt. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 agyirokkant válasza:
Sőt,kutyát is lehet tengerimalac samponnal fürdetni...
2013. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Embersamponnal nem szabad! Nagyon érzékeny a bőrük,csak babasamponnal vagy cicasamponnal szabad!
2013. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az enyém is bobi bolhairtó saponnal fürdik, de nem túl gyakran. havonta egyszer. nincs tőle semmi baja.
2014. jan. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!