Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom miért nem szeret a...

Nem tudom miért nem szeret a nyuszim. Valakinek tapasztalata e téren?

Figyelt kérdés

Vettem egy kis törpe nyuszit, de nem igazán akar velem megbarátkozni.. Amikor almát eszek jön és mászik, bújik, de ha nincs a kezembe semmi akkor nem engedi hogy hozzá érjek..

Nem tudom hogyan lehetne jobban kézhez szoktatni, a tenyésztő azt mondta hogy etessem kézből és megszokja az új gazdiját.. de nem igazán látok haladást:D

Nagyjából 4 hónapos a nyuszika..


2012. okt. 1. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Mert egy ösztönlény és csak a kaja érdekli a világon semmi más.
2012. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Jajj ne irj már ilyen hülyeségeket ha nem volt még nyulad. A kérdést feltevőnek: szép lassan majd elfogad, engedd ki sokat és foglalkozz vele amennyire engedi, de ne kényszerisd rá az akaratod vagy ne tedd az öledbe ha nem akarja, majd szép lassan megszelidul.
2012. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyit hozzáfűzve, ez egy zsákmányállat, ne várd azt mint egy kutyánál, sokkal több idő kell neki. Az én nyulamat már levakarni nem tudom magamról, folyamatosan jön utánam és bököd hogy simogassam és nyomja be a fejét a kezem alá.
2012. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha folyton kajával próbálod, akkor max a kajáért megy hozzád.


Én sosem etettem a nyuszimat a kezemből, mégis teljesen szelíd nyuszi lett és imád engem. Mindig dugja a fejét, hogy simizzem :) Sokat kell vele foglalkozni már kiskorától kezdve!

2012. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Különben a nyúl attól még nagyon is szeret, hogy nincs állandóan a s*ggedben. :DD Maguknak való, nyugis állatok. ÁLLATOK. Itt a hangsúly. Persze, családtagok is, de nem szabad elvárni, hogy emberként viselkedjenek.
2012. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A rodentologia fórumon van egy nagyon rossz, harapós nyuszi újra szelídítése. Én sokat tanultam belőle.

A nyuszikat néha akkor is el kell kapni, és simogatni kell, ha nekik épp más ötletük van. Ha kedves, szelíd, de következetes, makacs és domináns vagy, akkor te leszel a főnyuszi, ő pedig, boldog, kiegyensúlyozott beosztott nyuszi lesz. :)

2012. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Be tudnád linkelni? Vagy le tudnád írni, hogy melyik téma, hányadik oldal? Néztem, de nem nagyon találtam:(. Köszi :)
2012. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is törpenyulam volt, 12 hetesen vettem.Eleinte elhúzódott, még a finomságot is alig fogadta el, de néhány hét után, rengeteg türelemmel már elfogadott.

Azt sose várd el tőle, hogy kutyaként viselkedjen, hiszen ő egy nyúl. :)

A kulcsszó: sok-sok türelem és szeretet!

2012. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyuszis csevejes, és Poszmete a varázsló, Tappancs a nyúl segéd. :)
2012. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám. 4 hete van itt a nyuszi, de a kaján kívül más nem érdekli.Egész álló nap csak eszik, mégis folyton éhes. Nem érdekli a simi csak lapul közben. Nem tudom a többiek, hogy csinálják de én már kezdem feladni. Volt már pár állatom, állatkereskedésben is dolgoztam, de ilyen hálátlan állatkával még nem találkoztam. Napi 2 órán át próbálom szoktatgatni de semmi. Akinek kedves bújós nyuszija van nem is tudja milyen csalódás egy ilyen.
2012. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!