Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy nyuszim, most kaptam...

Van egy nyuszim, most kaptam néhány napja. De már igazából nem nagyon látom a jó oldalát, de annyira a szívemhez nőtt, hogy nem tudnék megválni tőle, csak elég nehezen. Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 1 hónapos nyuszim(törpe)és nagyon szerettem volna ,de most már nem nagyon szeretnék,de megválni sem tudnék tőle,mert mindig olyan 1-2 óránként ki kell engedni ,hogy szaladgáljon egy kicsit,este nem hagy aludni mert ki akar jönni,a tisztán tartással még nincs is baj,csak azzal ,hogy elég sűrűn ki akar jönni,még éjszaka is,és én meg reggel 7:15-től fél 1,fél 2,van amikor 4 órakor jövök haza,utána még tanulok pihenek,és még vigyem közben sétálni ,játsszak vele ...stb.És ezt csak nekem kell,mert anyukám este 6-7 kor szokott haza jönni ,apukám ki tudja mikor...szóval,értitek?...De ne értsetek félre mert imádom ezt a nyuszikát,mert nagyon aranyos ,nagyon kis puha meg minden...de inkább az a baj hogy este nem hagy aludni,mert igaz csak 2-3-szor szokott felébreszteni,de akkor csak felébreszt,nem hagy aludni,máshová meg esetleg a nappaliba tudnám vinni de ott sincs nagyon hely...ezért gondolkodtam rajta,hogy esetleg visszavinném,és eladnám a ketrecet,meg a cuccokat...de a nyuszitól nem nagyon tudnék megvállni...Ti mit tennétek a helyemben?

2012. okt. 2. 19:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Akkor is csak felébreszt**
2012. okt. 2. 19:34
 2/14 anonim ***** válasza:

Én már azt sem értem, hogy hogy került hozzád pár napja egy nyuszi, aki 1 hónapos. Annak a nyuszinak még az anyja mellett lenne a helye. Gondold el, elszakították az anyjától, idegen helyre került, most van először egyedül. Csupa stressz szegény!


Neked akkor kellett volna alaposan utánaolvasni a nyúltartásnak, mikor tervbe vetted, hogy lesz egy! Minden nyuszis oldalon leírják, hogy ez vár arra, aki nyulat tart!


Jobb lesz mindkettőtöknek, ha visszaviszed, bár nem tudom, hogy az anyja visszafogadja-e.

2012. okt. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne tartsd a szobádban. Sétálni vinni? Nem kutyáról van szó. Akkor engeded ki, amikor te gondolod.
2012. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Én a helyében vagy szabadon tartanám, de annak az a hátulütője, hogy mindent összepiszkít, összeszőröz...

A másik lehetőség, hogy át/le vinném az esetleges garázsba, pincébe, nyári konyhába és ott elkerítenék egy kisebb helyet neki, hogy ott kimozoghassa magát, vagy a ketrecet átvinni és más mozgás időponthoz szoktatnám, hogy éjszaka nem mennék ki, hanem kialakítanék egy számomra megfelelő időpontot és akkor vinném sétálni, vagy játszanék vele.

Milyen a színe?

2012. okt. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az állattartás felelősséggel jár. Nem csak akkor kell törődni velük, amikor cuki-mukik és minden rendben, hanem pl ha betegek. És jobban utána kellett volna nézned annak, hogy mivel jár egy kisnyuszi tartása. Akkor nem alakult volna ki ez a helyzet. Ha szereted akkor tartsd meg és fogadd el, hogy egy kisállat nem csupán móka és kacagás. Én is volt hogy minden nap felkeltem a madaraimhoz, amikor csipogtak és valami kellett nekik hajnalban. Ez erről szól. Gondját kell viselned, vagy visszavinned.
2012. okt. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1. Napirend kialakítása.

2. Építs neki játszóteret, hogy mozoghasson.

3. Éjszakára vedd ki a zörgős, hangos dolgokat!

2012. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hiába vesz ki bármit is, a nyulak ha ki akarnak jönni tépni fogjak a rácsot, órákig is. Nálunk is egy idő után lett egy másik ketrece is egy másik szobában mert sose hagyott aludni, hiába van kint a nap nagy részében, amikro lefeksunk minden este átrakjuk az éjszakai ketrecébe és reggel hozzuk vissza. Ezért nem tanácsos abban a szobában tartani ahol alszik valaki... De ezt ezer helyen fel lehet lelni az interneten
2012. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

foglalkozz vele eleget, hagyd futkosni...amikor te úgymond pihensz, akkor engedd ki annyit meg igazán megtehetsz, hogy addig figyelsz arra a nyuszira...az esti zajokra meg vegyél füldugót, nálam bevált (amikor a szomszéd kutyája még élt beszereztem egy rakat füldugót és azzal aludtam mert az éjszaka közepén képes volt neki állni ugatni a semmit meg vonyítani mint akit nyúznak...bassetek...cöh...) de ettől függetlenül az a nyuszi ugyanúgy unatkozni fog, és ugyanúgy nem lesz boldog ha nem foglalkozol vele legalább napi 2-3 órát...


ui: talán mielőtt kinyafiztad a nyuszit utána kellett volna olvasni kicsit a dolognak :) én mindenesetre megtartanám hamár egyszer elhoztam...PL ha fészbuk helyett olvasol a nyulakról, akkor 1-2 nap alatt normális nyuszi életet tudsz neki biztosítani ha nem sajnálod az időt tőle.

2012. okt. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha van egy nyúlbiztos játszótér a ketrec körül, vagy a szobádat rendezed át nyuszibiztosra, akkor nem nagy ügy a nyúlfuttatás. Amíg tanulsz, ő lasztizik, kergenyulazik, megrágja a könyveidet, ellopja a tolladat... Szóval nincs vele sok gond. :)

Ha nem akkor futtatod, amikor neki eszébe jut, hanem mindennap ugyanabban az időben, az egyáltalán nem állatkínzás! Nekik is kell a rendszer az életükbe.


Inkább az éjszakai nem alvást kell megoldanod. A füldugó is kreatív ötlet, de az előszobába, nappaliba is kitolhatod őkelmét. Ha aludtál éjjel, reggel sokkal helyesebb minden nyúl... :D

2012. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Rengeteget olvastam a nyuszikról,és már csak 1-szer ébreszt fel akkor is csak mindig pontosan 1-kor.És akitől vettük ő azt mondta ,hogy 1 hónaposan már el lehet őket hozni.De tényleg a füldugó jó ötlet!Mégegyszer köszönöm!
2012. okt. 3. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!