Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény vagy cukormókus?

Vadászgörény vagy cukormókus?

Figyelt kérdés

Sajnos figyelmetlen voltam és elszökött a görényem,már mindenhol kerestük,de úgy látszik nem lesz meg :'(

Nagyon megszerettem és ahogy nézem a képeit és visszaemlékszem rá mindíg nagyon szomorú vagyok.Arra gondoltam,talán egy másik göri segítene feldolgozni ezt a veszteséget.De a szüleim nem szerették a szagát.A ketrece az udvaron volt,de sokszor bevittem játszani és olyankor panaszkodtak a szagára (én is éreztem,hogy büdös de én annyira szerettem a kis rosszcsontot,hogy nem érdekelt. Egyébként a szag a lakásból szellőztetéssel nyom nélkül elillant 5 perc alatt)és ezért mondták,hogy válasszak másik állatot én a cukormókust találtam (a kis cukipofit),de félek,hogy nem nekem való mert igényes és nehéz tartani (tényleg így van?). Szerintetek mit tegyek?? :(



2012. okt. 3. 22:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: 14/L
2012. okt. 3. 23:14
 2/11 anonim ***** válasza:
a göri kora és neme?ivartalanított volt? csak kivancsi vagyok...
2012. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Cukipofi, de nem vmi kedves. A helyedben inkább csincsillát tartanék, azok tök jófejek. :)
2012. okt. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A görim 6 hónapos fiú volt(most lett volna a következő hónapban ivartalanítva)
2012. okt. 4. 06:00
 5/11 A kérdező kommentje:
A csincsilláról azt hallottam,hogy nem valami barátságos az emberrel. De lehet,hogy rosszul tudom még csak állatkereskedésben láttam csincsillát.
2012. okt. 4. 06:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél gyakran foglalkozni vele, szeretnéd, hogy kivehesd, sétáltasd, akkor semmi esetre sem cukormókus, mert az nem túl toleráns ez ilyesmikkel (ráadásul éjszakai állat, így napközben aludni akar). A csincsilla még ennyire sem barátságos, nem különösebben izgatja magát, hogy te épp mit akarsz.


Sétáltatni, játszani vele, szabadon tartani a lakásban, stb... a görény a jó választás.

2012. okt. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg a törpenyuszikat nézd meg. Ha a toalettet takarítod, nincs szaguk. Ha te okos vagy, és barátságos a nyuszid is az lesz. :)
2012. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kevés kereskedésben találsz szelíd állatot. A nagyon szelíd csiniket háztól elviszik. De azért van, aki vállon ülve utazik a buszon. :D


Viszont ők is érzékenyek a tartásra, macerás állatok, éjszakai üzemmódban, csak rajongóknak. :) Ráadásul a szüleidre marad, ha egyetemre mész, mert eléldegél 18 évig is.

2012. okt. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát.. ezt még alaposan át kell gondolnom,de a válaszok alapján a vadászgörény szagára fogok megoldást keresni,hogy ne zavarja a családom és ez lesz a megfelelő állat. :)
2012. okt. 4. 19:17
 10/11 anonim ***** válasza:
ha a vadaszgoreny ivartalanitva van akkor nem budos.egy ivarzo him gorinek van egy jellegzetes szaga.ami ivartalanitassal elmulik de csak 10honaposan ajanlott ivartlanittatni es lehet h mar 7honaposan elkezd ivarzani.te addig meg ki kell birjad.en azt javaslom h fogadj orokbe egy ivartalanitott allatot.nagyon sok var gazdira es nagyon kedvesek es aranyosak ok is.
2012. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!