Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért viselkedik így a nyuszim...

Miért viselkedik így a nyuszim? Ivarérett lett?

Figyelt kérdés

Van egy oroszlánfejű törpenyuszim, kb 5 hónapos. Elméletileg lány, de nem biztos. Mostanában nagyon furcsán viselkedik :(

Ha benyúlok a ketrecébe, hogy simogassam vagy megetessem, sunyít a fülével, morog és nekitámad a kezemnek, pedig nem ijesztem meg, semmi rosszat nem csinálok...régen nem volt ilyen, de ez elég ijesztő, és háát..ha így halad lassan kezdek félni tőle, mert fáj. Arra gondoltam, hogy ivarérett lett, de nem tudom. Ez elmúlik vagy ilyen marad örökre? :( Hogy lehetne segíteni neki? Mert így eléggé el van hanyagolva, így nem lehet vele játszani és kivenni se a ketrecből ( mindig is utálta ha felemeltük, de most végképp nem engedi), hogy kitakarítsam. Nem ijesztette meg semmi, jól bánunk vele, nagyon szeretem.

Egyébként ő nem olyan mint más nyuszija...mert pl nem maradt ott az ölemben soha, nemigazán lehet vele úgy játszani, mint mások szoktak. Szelíd és aranyos ( volt) de mégis...

Mit tegyek?



2012. okt. 4. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
lány nyusziknál ez a viselkedés előfordulhat az ivarérettség után. Valószínűleg ilyen marad, ha nem lesz ivartalanítva.
2012. okt. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenkepp ivartalanitsd, ajanlom az [link] -et. Az ölbemaradás egy érdekes kérdés, az én nyulam teljesen szelid és ragaszkodó, folyamatosan fut utánam és simogatattja magát, de az ölemben még mindig nem hajlando megmaradni, pedig lassan már 2 éves.
2012. okt. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos oda nem tudom elvinni, mert nagyon messze lakom Pesttől. Egész biztos, hogy ilyen marad? :/ Nemigazán van most lehetőségem ivartalanítani, de nem is szeretném...
2012. okt. 5. 22:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen valószínű ilyen marad, és neki se jó, mert ideges, stresszes lesz. Szerintem olvasgass utána az ivaros nyuszik viselkedésének egy kicsit. De lehet hogy ha kiengeded ott nem lesz ilyen, a lány nyuszik területvédőek, van amelyik csak a saját helyén ilyen, egyébként pedig kedves. Tedd a földre a kerecét, és akkor nem kell megfogni, csak kinyitni neki az ajtót.
2012. okt. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ivaros nyulak nagyrésze max 5 évig él, mig az ivartalanitottak 10 évig is élhetnek
2012. okt. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem...és kb. mennyibe kerül ( vidéki áron, nem nagyvárosin) egy ivarttalanítás?
2012. okt. 6. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom, Budapesten 15-20K körül van
2012. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

uhh..na mindegy, elviszem ivartalanítani, de csak október végén lesz rá lehetőségem...

Addig is még azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet a nyuszit szelídebbé, bújósabbá tenni?

2012. okt. 6. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!