Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac csipogás ellen...

Csillag25 kérdése:

Tengerimalac csipogás ellen van valamilyen tippetek?

Figyelt kérdés

Két cuki kis tengerimalacom van, ám mind a kettő hím. Amíg kicsik voltak jól elvoltak együtt, de sajnos ahogy kezdett kialakulni az ivarérettség egyre többet verekedtek. Külön szedtem őket olyan módon, hogy a ketrecüket, ami 120 cm hosszú, konkrétan ketté választottam tyúkhálóval. Ez működik is, minden rendben. Ám havonta 1x-1x rájuk jön az "5 perc", ami általában este 9-től másnap reggel 6-7.ig kitart. Ilyenkor elviselhetetlenül berregnek, csipognak, nyűgölődnek. Hiába adok nekik tápot, uborkát, rágcsát, szénát, friss vizet.. tehát bármit, nem képesek abbahagyni. Sokszor vagyok éjszakás, és amikor épp nem, akkor szeretnék pihenni, de sajnos nagyon ki tudnak borítani ilyenkor. Esetleg van valakinek valamilyen tippje, ami bevált és használható? Nagyon el vagyunk már keseredve a párommal!

p.s.: az alap, halk csipogás nem zavaró, sőt jó érzés. Az éles sípolásról és berregésről van most szó!

Értelmes válaszokat várok! Köszönöm!



2012. okt. 4. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát kövezzetek meg, de én arra a havi 1-1 estére kiraknám őket a közlekedőbe vagy a fürdőszobába ketrecestül. Mást nemigen tudsz tenni, ha egy malacot az uborka nem nyugtat meg, akkor ott már csak drasztikus módszer marad... :D


Egyébként nem próbáltátok azóta őket újra összeengedni?

2012. okt. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vesztek egy másik ketrecét és nem 1 centire teszitek egymástól, más megoldás nem hinnem hogy van erre.
2012. okt. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Volt már két ketrec, de mivel ugyanúgy csinálták tovább (hiszen hallják egymást ettől függetlenül), a helyspórolás miatt újra egy ketrec, de külön. Kirakni nem tudom őket, mert nem egyedül élünk, másokat nem terhelhetek velük. Már kezdek beletörődni, hogy nem fog változni, marad a bosszankodás és nem alvás ilyenkor! Azért köszönöm nektek... :)
2012. okt. 5. 12:19
 4/11 anonim ***** válasza:
A klasszikus füldugó?
2012. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy megint együtt vannak, de ne a rácsot vedd ki először, hanem kint hadd legyenek együtt! Biztos lesz egy kis balhé, de végül eldöntik, hogy ki a főnök.


Ahogy most vannak, biztos az eddigi "beosztott" hiszi azt, hogy ideje lenne átvenni a hatalmat. Ha majd rájön, hogy nem megy, akkor utána elhallgat egy jó időre (és a rácsot is ki lehet venni)! Az is lehet, hogy tényleg főnökcsere lesz!

Nem éreznek valahonnan időnként nőstényszagot?

2012. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel elég kicsinek tartom így a ketrecet leválasztva (pedig az állatorvos szerint pont elég nekik), így néha ki szoktam őket venni pár órára. Az elején, amíg tart az öröm és a szabadság érzése nagyon jól elvannak. Berregnek ugyan, meg kergetik egymást, de nincs balhé és verekedés. Általában úgy 1 óra múlva, mikor kezdenek elfáradni a szaladgálásban, esnek egymásnak, de komoly, véres sérüléseket is szenvedtek már egymástól nem egyszer. Természetesen felügyelet alatt vannak csak együtt, de mikor összeugranak nemigen tudok közéjük nyúlni, így kiabálással és törülköző rádobással hajlandóak abbahagyni a balhét. Nőstényt biztos, hogy nem érezhetnek, mert csak ők vannak itthon rágcsálók, ezen kívül kutya van, aki kan, és macska aki kasztrált kandúr.
2012. okt. 5. 14:27
 7/11 anonim ***** válasza:
120-as kecó kettéválasztva nagyjából elég. Nyilván a minél nagyobb a legjobb, de ne aggódj, ez egyáltalán nem túl kicsi.
2012. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hím malackám van, és ő is produkálja ezt az előadást. :D Berreg, majd elkezd popcornozni, teli pofával visít közben, és néha hatalmasat ugrik.A nőstény nem csinálja ezt, ő csak nézi a hímet a másik ketrecből, hogy mi a bánatot művel. :)

Mozog az egész ketrec, ha nekilát a tombolásnak.Nem lehet ellene mit tenni.Ilyenkor, ha rájön, én ki szoktam venni kicsit, játszom vele, hagyom hogy rajtam rohangáljon, megcsipkedjen.Több mint 2 kilót nyom, és amikor kiveszem, még rúg is. :D Kitartás, légy erős! :)

2012. okt. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Óóó, jót nevettem ezen! :) Köszönöm a hozzászólóknak a válaszokat, ezek szerint nemcsak én szenvedek ettől. :)

Persze, nagyon aranyos, imádjuk őket, főleg, amikor produkálják magukat! Megtanulták, hogy az apjuk ad nekik mindig uborkát, és egy zacskóból veszi elő.. amikor jön haza a párom, már megismerik a hangját és egyből csipognak, ugrálnak, követelik a napi gyümi vagy zöldségadagjukat! :) Marad az elviselés... Mindenesetre köszönöm! :))

2012. okt. 6. 00:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha egy tengerimalac több, mint két kilót nyom, az elég komoly baj. (Hacsak nem a vadon élő dél-amerikai típus, amit az indiánok a húsáért tartottak...)
2012. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!