Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt ketrecbe, vagy...

Hörcsögöt ketrecbe, vagy inkább akváriumban tartsak? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A ketrec jobban szellőzik, de jobban ki tud szemetelni belőle. Ha valamelyik már van kéznél, nem kell másikat venned, mindkettőben jól elvan.
2012. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most egyik sincs kéznél,de holnap szeretnék venni egy hörcsögöt.Ez lenne az első állatkám,ezért tettem fel a kérdést.Lehet hogy az akvárium praktikusabb mert nem tud kiszemetelni.
2012. okt. 6. 18:47
 3/13 anonim ***** válasza:

Az állatnak a ketrec kicsit jobb, a gazdinak pedig általában a terrárium (a száraz akváriumot így szokták hívni) kényelmesebb.

A ketrec jobban szellőzik, ami nagy előny. (ugye nem lesz állott a levegő, és nem lesz neki állandó ammóniaszag) És az emeletes ketreceket imádják a hörcsögök, szeretnek a ketrec szintjei között mászkálni, és a ketrec legmagasabb pontjában aludni.

A terráriumban is elvannak, végül is, de annak a legnagyobb előnye az, hogy könnyedén hozzáférsz az állathoz akkor, amikor akarsz. A ketrecben az állat kivétele sokszor nehéz, ha még nem teljesen szelíd.

Terráriumban a rágcsálók közül egyébként csak a hörcsögöket és az egereket lehet tartani, a többi rágcsáló fajtának rossz.

2012. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is akváriumban van, kb 13 éve tartok hörcsögöt. A rosszabb szellőzés miatt csak arra kell figyelni, hogy rendszeresen ki legyen takarítva, nem jó neki a pisiszagban üldögélni. :)
2012. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
amire te gondoltál az nem akvárium hanem terrárium
2012. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
bocsánat,akkor terrárium :)
2012. okt. 6. 18:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Jobb a ketrec, csak a rácsméretre figyelni kell, nehogy kiférjen rajta a höri.

Az akváriumra is ajánlatos rácsot tenni, mert a hörcsögök szabadulóművészek, előbb utóbb odapiszkálja az üveg mellé a kereket és a tetejéről kimászik.

A ketrecet meg tudja fogni, harapdálja, ez egy külön játék neki. Hallja a hangokat, és nem csak felülről. Oldalról is tudsz adni neki a kezedből enni, az itatót fel lehet szerelni a rácsra (a tapadókorong az akvárium faláról mindig leesik, ráadásul az itatón a hörcsög fel is mászik).

Minél mélyebb az alomtálca, annál kevesebbet szemetel ki, nem olyan vészes. Nyáron az akváriumban megáll a levegő, nemcsak büdi, hanem melege is lesz a hörinek stb.

Szóval én ketrecpárti vagyok.

2012. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt ketrecben tartott hörcsögöm is, és terráriumban tartott is. Nekem mindkettő jó volt, a ketrec azért lett kicserélve terráriumra mert a kölykök míg kicsik voltak sokszor kibújtak a rácsok között. A terráriumban is megvoltak, én rendszeresen almoztam őket, soha nem volt büdös.
2012. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nekem volt régen egy akváriumban tartott, a mostani ketrecben van. A ketrec jobb. Annyi hátránya van, hogy nehezebben tisztítom :D A legnagyobb előnye, hogy nem tud hosszút lépni a hörike.
2012. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Jaj bocsesz, azt nem említettem, hogy mindkettő aranyhöri (az egyik volt :(), szóval nagyobb, ezért tudott kimászni. A dzsungi nem tudom (ill. nem hiszem), ki tud-e, de jobb a ketrec akkor is, így nem idegeskedsz, hogy elszökik éjszaka :) (csak csukd le a fedelét:D)
2012. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!