Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl vagy tengerimalac?

Törpenyúl vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés
8éves kislányom szeretne nagyon régóta,csaknem tudom,h.a kettő közül melyiket vegyük meg neki??!!
2012. okt. 6. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Nekem tengerimalacom van, de nyuszim is volt már. A nyúl nagyobbat tud karmolni mit egy macska ha éppen nem akarja hogy megfogjuk vagy úgy mászik ki a kezünkből, persze ezt nem szándékosan teszi.

A tengerimalacot ritkábban kell takarítani és nincs szaga. A nyuszit napi 2x is takarítottam a pisije nagyon büdi volt :s Egyébként mind két állat nagyon kedves és rengeteg szeretettet tudnak adni.

2012. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Malacokból kettő kell, két azonos nemű a legjobb választás!

A nyuszi zajosabb, büdösebb, de okosabb és szobatisztaságra nevelhető.

A malac nappali állat, éjjel általában alszik, hajnalban viszont hangosan ébreszt, a nyúl meg egész éjjel képes zörögni.

A nyuszit ajánlatos oltatni, úgy általában véve is több az orvosi költsége.

A ketrec mindkét esetben (a nyuszinál, illetve a 2 malacnál is) minimum 100*50-es legyen, az ettől nagyobbnak még jobban örülnek!

Én mind a kettőt csak javasolni tudom, szerintem a legjobb a kislányra bízni!

2012. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy lepke-tarka nyuszim van. Ez egy nagyobb fajta, viszont egyáltalán nem büdös... na jó néha az ha olyan időszaka van, de az kb 1 napos dolog. Napi egyszer takarítom, és szobatiszta, hallgat a nevére követ meg minden. Okosabb mint egy tengerimalac. Viszont a nyúl jobban érvényesíti az akaratát és több türelem kell hozzá, szóval szerintem is 1. körben egy malac. Viszont az nem igaz hogy a malac éjszaka csöndben van a nyúl meg nem. A nyúl felveszi az ember életritmusát, malacról meg hallottam mindent már.
2012. okt. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdésnek egy tengerimalac a megfelelő.

A nyúl nagyobb felelősség és probléma. Úgy válassz állatot, hogy ha a kislányod megunja (igen elég gyakori eset lehet rá akármit mondani) akkor a te gondod.

A nyuszival egy légtérben problémás lehet élni. Az enyém egy szobában volt velem és majd meg örültem ,hogy szaladgál meg dobbantgat és rázza a ketrecet ha olyanja van. Na ezt a másik szobából is hallom most is de már hozzászoktam és ő is lenyugodott kicsit.

2012. okt. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Fannybaba8 ***** válasza:
Szia.Én mindenképpen a Tengerimalacot ajánlom egy ennyi idős gyermeknek.Barátságos és értelmes.Imádják a gyermekeket.Nekem van is több van egy 2-3 hónapos fehér-fekete színű kan.Gazdát keres nem érdekelne??
2012. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
tengerimalac mindenképpen egy 8 éves gyereknek elég az amit már előttem is mondtak sokkal nagyobb felelősség egy nuszi és tényleg karmol nekem is vannak olyan karmolások a kezemen amik nem múltak el, persze le lehet vágni a karmait de az pénz és ott van az oltás és huzatba nagyon könnyen megfáznak, nyáron pedig hőgutát kaphat és ez mind állatorvosi segítséget igényel a nyuszik tényleg ragaszkodóbbak de nem egy 8 éves kislánynak és nem nagyon szeretik ha költöztetik őket és elélhet akár 8 évig is :) és az én nyuszkóm minden reggel pontosam 4:52kor rázza a ketrecét hogy ő éhes és addig csinálja mígenni nem adok neki.. nem vagyok a nyuszik ellen csak nektek egy malacka eálisabb lenne :)
2012. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
DE érdekelne :D Fényképet tudsz róla küldeni?? :)
2012. okt. 10. 06:35
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az aranyos válaszokat:))) legyen gyönyörű napotok!!! .)))
2012. okt. 10. 06:36
 9/14 Fannybaba8 ***** válasza:

[link]

Ő lenne remélem látni is lehet!!

2012. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Fannybaba8 ***** válasza:
Ahogy látom nem jeleníti meg de egyépként egy Fekete-Fehér középhosszó szőrű kan
2012. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!