Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak lehet adni...

Tengerimalacnak lehet adni bolti (spar-os) sárgarépa zöldet?

Figyelt kérdés
Olyan fehéres foltok vannak a zölden,megmostam,de nem jött le teljesen,ez valami permet, vagy mi? Szabad ilyet adni nekik? Ti szoktatok boltit adni?
2012. okt. 7. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet adni,de a répának jobban örülne:-)
2012. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos lassan már tök mindegy, hogy boltban veszed, vagy a piacon, egyiknél se tudni, hogy honnan van, meg miféle szerrel kezelték.

Ha már szemmel láthatóan foltos, akkor inkább ne add oda neki, bár akkor a répa rész se lehet valami nagyon jó.

Ha nyugodt akarsz lenni, akkor magadnak kell megtermelni, amit csak lehet (és itt nem csak a malacra gondolok, hanem a családra is).

Egyébként is a legjobb, ha mindig azt adsz a malacnak, aminek a szabadföldön szezonja van. A répa zöldjét is lehet szedni nyáron, aztán megszárítod és időnként keversz a répába. Szinte egész évben szedhetsz pitypangoz, az a legegészségesebb és imádják!

2012. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

Elkapkodtam a végét, mert már másfelé figyeltem.

Ezt akartam írni:

...A répa zöldjét is lehet szedni nyáron, aztán megszárítod és időnként keversz a szénába. Szinte egész évben szedhetsz pitypangot, az a legegészségesebb és imádják!

2012. okt. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én régen adtam nekik bolti répa zöldet, igaz nem sokat. Túlélték. Most nyáron viszont már a saját termesztést eszegették.
2012. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne adj neki olyant ami a termelesnel kinnt van a foldbol. Ilyen a sargarepa zoldje. Permetezesnel az osszes merget az a resz szivja magaba es egy ilyen kis testu allatnal ez halalos lehet, tapasztalat. Neunk a legtobbszor nem lesz bajunk az agyon permetezett dolgoktol mert mi sok minden massal esszuk es nem nyersen. Termeszetesen nem minden bolti zoldseggel van igy de nem lehez tudni. Eleg egyszer kifognod egy ilyent es akkor mar keso az orvoshoz futni!
2013. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!