Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi vízre van szüksége egy...

Mennyi vízre van szüksége egy tengerimalacnak?

Figyelt kérdés

Van két tengerimalacom, és mindkettő szépen használja a csőrös itatót, azonban feltűnően sokat isznak. Zöldséget sajnos nem tudunk nekik túl gyakran adni, mert hamar megromlik, ezért is van nekik az itató, viszont borzasztó, hogy mennyit isznak. A 250ml-s itatót egy nap alatt (és ebben az éjszaka nincs benne) a háromnegyedéig kiüríti.


Ez normális, és csak nekem furcsa?


Gondoltam arra, hogy talán ereszt az itató, de sokat pisil mindkét malac.


Még arra is gondoltam, hogy talán unatkoznak, és azért zörögnek vele mindig.



2012. okt. 9. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
ha csak száraztápot esznek nem csoda, hogy folyton szomjasak
2012. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Normál kaja mellett (tehát valamennyi zöldség, gyümölcs) 400-100 ml a vízfogyasztásuk.

Tehát ha nem kapnak zöldséget, akkor 2 dl-t ketten persze hogy beszürcsölnek!

[link]


Ha már te is arra gondolsz, hogy unatkoznak, akkor az biztos, hogy úgy is van. Vedd ki őket gyakran, simogasd meg és beszélj hozzájuk sokat!


Széna meg víz mindig legyen előttük!


A táp mellé adj legalább sárgarépát nekik, az nem is drága, meg nem romlik könnyen!

2012. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

40-100 ml akart lenni!

2012. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Külön vannak, mert az egyik hím, a másik meg nőstény, de mindkét malacnak külön van itatója, egy termeli be azt a rengeteg vizet, amit írtam.


Ki szoktam venni őket, nem is keveset, bár nem nagyon hagyják magukat megfogni.


A Nőstény szeret ölben lenni, jó nagyokat is szokott szusszanni, mikor simogatom, és közben folyton mutyorog. A Hím is ugyanilyen volt régen, de amióta vettünk mellé nőstényt, folyamatosan mászik, meg nem áll egy percre sem. Főleg akkor, ha látja a nőstényt, ha nem látja, akkor egy idő után lehiggad picit, akkor lehet őt is simogatni... egy darabig. :)


Csak úgy mászkálni nem nagyon engedjük őket, mert a sok víz miatt előszeretettel pisilnek össze mindent...


Ti hogy oldottátok meg ezt a gondot? Mert szívesen hagynám őket mászkálni, ha nem volnának ilyen pisisek.

2012. okt. 9. 14:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Tengerimalac egyesületnél vagyok önkéntes, ha szeretnéd privátban is segítek a későbbiekben.

A legrosszabb tartási formát választottad. A hím meg van feszülve, hogy a nőstény közelébe kerülhessen, és csoda, hogy még a ketrecrágástól nem törte ki a fogait. Soha szűnni nem akaró ösztön hajtja a lánykád felé és ebbe bele is őrülhet. Ráadásul a tengerimalacok ritka fajtárs igénylő állatok, szigorúan tilos őket egyedül tartani (értsd több malac legyen egy ketrecben). Két azonos nemű malackát kéne tartanod, mert ez így pokol mindkettőjük számára, mert a nőstényedet meg zavarja a hím amikor nem ivarzik de amikor igen, ő is menne át a hímhez.

Ha nem legalább 100*50 a ketrecet és nincs bent egy társ akivel játszatna, fotel, bújó, ház, emelet, alagút vagy ezekhez hasonló kellék akkor nem csak szomjasak hanem borzasztóan unatkoznak is. A zöldség naponta kétszer egy karika vagy szelet szinte kötelező számukra, ha nem adsz nekik rendszeresen az olyan mintha te kétszer sültön lennél tartva...nem lenne jó neked se, ráadásul ők abból nyerik a c-vitamint, ami így nem jut be a szervezetükbe. (Otthon tuti ti is esztek valami zöldséget vagy gyümölcsöt abból adj nekik.)Tedd ki (de semmiképp ne együtt ha eltérő neműek) legalább hetente egyszer szaladgálni így lemozogják a felesleges energiájukat és nem rágnak annyit unalomból. Persze ez nem szünteti meg az egymás iránt érzett ösztönüket! A folyosóra tehát nem szőnyegre teszed őket, akkor egyszerűen felmosol utánuk az előszobában és már minden tiszta is. Ha a fentieket betartod fél-háromnegyed dl között fog mozogni a vízfogyasztásuk attól függően, hogy milyen fajta gyümölcsökkel és zöldségekkel eteted majd őket.

2012. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a tanácsokat.


Eredetileg úgy tudtuk, hogy a hím nőstény, ezért vettünk neki nőstény társat, csak aztán elkezdett neki udvarolni, kiderült, hogy fiú, de akkorra visszavinni a nőstényt nem akartuk.


Nem ketrecben vannak, furnér lemezből építettünk nekik egy hatalmas kifutót, mely kivehető elválasztóval rendelkezik, így lényegében nem látják egymást, de hallják, érzik egymás jelenlétét. Se a hím, sem a nőstény nem rágcsálja a kiálló részeket.


Egyszer-kétszer rájuk jön az "ötperc", olyankor rohangálnak fel-alá meg visítoznak, de aztán minden nyugi.


Nem azt mondom, hogy nem adok nekik zöldséget, mihelyst kerül haza valami, azonnal adok nekik, de a nőstény például se a paradicsomot, se a paprikát nem eszi, kész csoda hogy az uborkát elfogyasztja.


Tudom, hogy így nem megfelelő a tartásuk, de arra gyúrunk, hogy a fiú malac elérje azt a súlyt, amikortól már biztonságosabb ivartalanítani. (Úgy tudom ez 600g körül van, és ő most lesz fél kilós)

2012. okt. 9. 16:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó neked! Az enyém csak napi pár cseppet fogyaszt (vagy ennyit se) - bár minden nap kap paprikát, ubit, paradicsomot, talán emiatt elég folyadékhoz jut.

Szerintem nincs semmi probléma - ha mégis aggaszt, konzultálj állatorvossal, nincs e- valami rejtett betegségük.

2012. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát az enyém még soha sem ivott. Régen nem is volt szokás a tengerimalacnak önitatót rakni. A mostani nagy melegekben fölraktam neki önitatót de nem érdekelte. Mondjuk mindig van egy alma vagy legalább egy krumpli berakva neki.
2012. okt. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sebzi válasza:
Krumplit nem lehet malacnak adni, felpuffad tőle
2014. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!