Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Versele Laga vagy Halywood?

Versele Laga vagy Halywood?

Figyelt kérdés
Melyik táp jobb, és miért? Törpenyuszinak kéne.

2012. okt. 14. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem tengerimalacaim vannak, de náluk egyértelműen a Versele Laga messze jobb. Náluk ez a márka a piacvezető. A tengerimalacok igényeihez van kialakítva, nincsenek benne káros vagy felesleges összetevők (szotyi, kukorica stb.) és a tápjaik nagy része a hátsó fogak ideális koptatásához van kialakítva. Nyuszival kapcsolatban nem tudok segíteni, de én inkább választanám a versele-t ott is...
2012. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tök mindegy, mind a 2 a legjobb márka.:)
2012. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Halywoodnak gondolom a törpenyulas pelletjére gondolsz, az magyar, és a magyarok között a legjobb.

A Verselle Laga valóban piacvezető minőségben, de nyuszira egy rakás különböző termékük.

A Crispy, mostanában Classic rengeteg nasit tartalmaz, törpének nem való.

Van nyúltápjuk Cuni Fitt azt hiszem, az elég jó, kb. a Halywoodal egy szinvonal.

A Pro sokkal egészségesebb, és a legjobb minőség a Complete. Ha bármi baja van a nyuszinak, akkor a doki ezt fogja előírni neki.

Az összes előzőeknél fincsibb, de a dokik nem nagyon pártolják a Naturel sorozatot. Ebben van sima nyuszis, de a törpének inkább csak a Rebalacot, vagy a Snack Fibres-t venném. És persze, csak nasinak, ha szépen szénázik, és még szót is fogad! :D

A dokik 2 jutifalatot engedélyeznek: a Fibres-t és a Crock Complete Lucernás verzióját. Utóbbiért bármire képesek. :D


De a legfontosabb hamija a nyuszinak a széna. Abból vadásszál olyat, ami a fogára való. :D

2012. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Akkor a Versele Laga Cuni Compete-ot választom. :D
2012. okt. 15. 14:43
 5/11 anonim ***** válasza:

A két legjobb táp :)

Én keverve adom neki.

2012. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igen tényleg az a legjobb!!
2012. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hallywood is jó és a V. Laga is.De ahogy előttem is írták, túl sok nasi, hízlaló falat van egyes V. L tápokban.Így a legjobb a V.L Pro vagy Complete vagy a Hallywood ami sima táprudacskás.
2012. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mind a kettőt úgy ismerem, mint az olyan gyártót, aki odafigyel arra amit csinál.

Ilyen téren bármelyiket csak ajánlani lehet.


Egy táp az összetevőkön kívül attól lehet jó, hogy egyforma falatok vannak benne, nem tudja kiválogatni a számára legjobban ízlőt!

A különböző, pl. életkorhoz kötött tápok (junior) helyett nyugodtan lehet plusz lucernaszénát adni a nyuszkónak (ugyanezt a vemhes vagy szoptató nyúlnak is).


Ha már megvan nyuszid, vagy csak most veszed, arra figyelj, hogy nem szerencsés a hirtelen változtatás.

Ha veszed (kapod), kérdezd meg mit kapott eddig, és te is olyat adj neki, ahhoz keverj előbb egy keveset, majd egyre többet az újból!

És széna meg víz mindig legyen a nyuszi előtt!

2012. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 17. 19:02
 10/11 anonim ***** válasza:
A V.L. fitben semmi adalékanyag és nasi nincs!(valóban van olyan amiben van, de ebben semmi) A halywoodra rá van írva hogy adalékanyagot tartalmaz...
2012. nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!