Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szobatiszta nyuszkó?

Szobatiszta nyuszkó?

Figyelt kérdés
A nyuszim már 9hónapos és még mindig nem szobatiszta. A ketrecében a nyuszi wcbe intézi el a dolgát többnyire, de ha kiengedem akkor a szőnyeget veszi kezelésbe hiába takarítom ki h ne érezze a szagát és zárom rögtön vissza büntibe. A hangom is felemelem és rászólok,de semmi. Változhat még ez vagy már soha nem tanulja meg? A régi nyuszim kb fél éves korára szobatiszta lett. Ötletek? Tapasztalatok?
2012. okt. 15. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem figyeld, és ahogy látod rajta, hogy mire készül, berakod a WC-be. Ha viszont odaintézi a dolgát, ahova nem szeretnéd, akkor egyből koppints egy kicsit az orrára. Remélem sikerül! :)
2012. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nyuszi az orrával keresi meg az illemhelyet. A szőnyegből nem tudod a szagot teljesen eltüntetni.

Én felszedném, és tisztítógéppel kitakarítva tenném csak vissza, de csak sokkal később. Viszont kitennék neki egy szoba WC-t némi szagmintával feltöltve. Ha elfogadta, azt már centinként betolhatod egy diszkrétebb helyre. Nálunk egy 500 forintos tepsi van az egyik bútor alatt.


Ha más baj is van vele, mindenhová jelöl, agresszív, rettenet mód udvarol, akkor lehet hogy kell majd ivartalaníttatni, de ha csak ennyi a gond, akkor szerintem tisztázhatjátok ezt a félreértést.

2012. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Állandóan undvarol is szóval szerintem ivartalaníttatás lesz a vége.

Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 16. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az ivartalanítás megoldotta a problémát :)
2012. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mióta tanítod szobatisztaságra? Csak azért mert ezt elég korán kell kezdeni! (És hogyha nem piszkít a szőnyegre akkor aggy neki jutalomfalatot,így könnyebben megtanulja)!!
2012. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!