Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csuklyás patkányom prüszköl,...

A csuklyás patkányom prüszköl, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A minap vettem egy patkányt, ma felfigyeltem rá, hogy néha amikor rájön folyamatosan prüszköl kb. 0,5-1 percig és ilyenkor egy kis váladék is távozik az orrából. Mit tegyek? Holnap veszek neki rágcsáló vitamint. Kérlek segítsetek! Egyébként eszik, iszik, széklet és pisi rendben van.

2012. okt. 15. 22:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy ezt a mobiltelefonoknál kéne megkérdezni...
2012. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Poros vagy fenyő forgácsot ne tegyél alá, lehet attól van. Illatosítottat se.
2012. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem figyeltem hova rakja a kérdésem, siettem.ű

Semmi ilyen dolog nincs alatta. Külön ilyen kisállatoknak való forgács van alatta.

2012. okt. 15. 22:37
 4/13 anthonyahopkins ***** válasza:
Lehet, hogy csak simán megfázott. Először én is a forgácsot gyanúsítottam volna. A patkányok sajnos túl vannak tenyésztve, innentőlfogva van egy tüdőbetegségük sajnabajna. Nem biztos, hogy a tied is ennyire beteg lenne, de szerintem ha pár napon belül nem múlik el, azért tehettek egy látogatást a doki felé..
2012. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Értem én hogy kisállatnak való forgács, de milyen fából van? Biztos nem fenyő? Csak mert nálunk az állatkereskedésekben csak fenyő forgácsot adnak. Így én neten szoktam rendelgetni másfajtát...

Egyéb esetben pedig vidd a patit állatorvoshoz, ő majd megmondja mi a gond.

2012. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem... valóban fenyő forgács. Kicserélem és remélem nem lesz baj. Nagyon sajnálnám a patit Dumbo-silver változat egyenesen Svájcból.
2012. okt. 15. 23:22
 7/13 anonim ***** válasza:
A4-es papírlapot is rakjál alá forgács helyett, és szénát amit behord a házába fészeknek. De én nem hiszem hogy csak az a baja, vidd el állatorvoshoz. Szokott lenni a patkányoknak ilyen prüsszögő betegségük.
2012. okt. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudsz valamit a betegségről? pl. a halálozási arány? Egyébként holnap indulunk az állatorvoshoz.
2012. okt. 16. 02:08
 9/13 Platypus ***** válasza:
100%
A mikoplazma betegségre céloztak az előzők, és végső soron mindegyik beteg patkányt ez viszi el, de megfelelő gyógyszerezéssel nagyjából normális élettartamot élhetnek vele. A hím patkányok veszélyeztetettebbek, és jellemzően csak idősebb patkányokon alakul ki. Tehát ha a tiéd fiatal, akkor más baja is lehet. Vidd el orvoshoz, mert ez mindig súlyos tünet patkányoknál. Az is lehet, hogy a szívével van gond, ettől is vizesedik a tüdő.
2012. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmilyen forgácsot ne tegyél alá, semmilyen poros alom nem lehet alatta, vegyél fapelletet vagy csutka almot és nézesd meg dokival, biztos, ami biztos. Ugye, véletlenül sem egyedül tartod?
2012. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!